Göbek yağlarını eriten yiyecekler. Bu 7 gıda direk yağları eritmede etki sağlıyor..

Göbek yağlarını eriten yiyecekler. Bu 7 gıda direk yağları eritmede etki sağlıyor..

Korona döneminde aldığım kilolar göbeğimde toplandı diye üzülmeyin. Önerilerimizi okuyarak daha düz bir karına sahip olmak mümkün...

Korona döneminde evlerde daha çok vakit geçirmeye başladık. Bu da bizlere daha fazla yemek ve daha fazla kilo olarak geri döndü. Giydiğim kıyafetler yakışsın hem de şu göbeğimden kurtulayım diye düşünürseniz bu içerik sizin için...

Hareketsiz kaldığımız şu günlerde hepimizin başı göbeğiyle dertte. Yediğimiz besinlere dikkat ederek ederek daha fit bir vücuda sahip olabiliriz. 

Düz bir karın için bu besinleri tüketin:

  • Muz

Muz, yüksek miktarda potasyum içerir. Potasyum, vücudun doğal mineral dengesinin düzeltilmesine ve fazla sıvının atılmasına yardım eder.

  • Yoğurt

Yoğurt, sindirimi karbonhidrattan uzun sürdüğü için daha çok tok tutar. Aynı zamanda probiyotik içerir. Probiyotikler, sindirimi güçlendirerek şişkinliği azaltır ve kabızlığı önler.

  • Protein

Süt ve süt ürünleri, kırmızı et, balık, tavuk, baklagiller yüksek miktarda protein içerir ve daha geç acıkmanızı sağlar. Dolayısıyla ihtiyacınız olmayan, sadece şişkinlik yapacak olan yiyecekleri tüketmenizin önüne geçer.

  • Elma sirkesi

Sindirime yardım eden, sindirim sistemindeki kötü bakterilerle mücadele eden elma sirkesi, vücuttaki ödemi ve toksinleri atmada da etkili olur. Salatalarınıza ya da sebzelerinize sirke eklemeyi ihmal etmeyin.

  • Elma

 Bu besin maddesi, karnınızı düzleştirmekle kalmaz, sizi tok da tutar. Elma, fazla çiğneme ihtiyacı doğuran bir meyve olduğundan, çok fazla şey yemenize fırsat vermeden doymanıza yardım eder. Öğünlerin arasında atıştırmalık olarak elma yemeyi deneyebilirsiniz. Bu, sizin yemekte aşırı yeme isteğinizin önüne geçer.

GÖBEK ERİTEN KÜR:

Limonlu yoğurt kürü malzemeleri

  • Az yağlı 3 yemek kaşığı yoğurt
  • Yarım limon
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal (yoksa 1 çay kaşığı hakiki pul biber de olabilir.)

Yoğurt, yarım limon suyu, zerdeçalı bir kapta karıştırın. Gece uyumadan önce bu karışımı tüketin ve daha sonrasında hiçbir şey yemeyin.

Kürü uygularken dikkat etmemiz gerekenler: Zayıflama süreci içinde tuzu, beyaz şekeri, beyaz ekmek, hamur işi tarzı tatlıları, kızartma ürünlerini hayatınızdan çıkarın.

ULUSALPOST.COM - AKTİF LİNK VERİLMEDEN ALINTI YAPILAMAZ..

İlgili Haberler