• BIST 88.125
  • Altın 337,580
  • Dolar 6,4499
  • Euro 7,1137
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 14 °C

GÖKYÜZÜNDE SINIRLARI KALDIRDI

GÖKYÜZÜNDE SINIRLARI KALDIRDI
2012 yılında yayın hayatına başlayan Pilotaj Haber, tüm dünyadan havacılık sektöründe meydana gelen yeni teknoloji ve önemli haberleri paylaşmaya devam ediyor.

Ele aldığı havacılık haberleri , pilotaj dökümantasyonu ve hatta uçak özelliklerine kadar toplam 19 kategori de paylaşımların yanı sıra, blog ve forum bölümleri ile kullanıcılarını aktif hale getirmeyi amaçlıyor. Sağladığı blog yazarlığı fırsatı ile gönüllü havacıların fikirlerini kitlelere ulaşmasına vasıta olurken, forum bölümü ile anında etkileşime geçilmesi fırsatını tanıyor.

TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI HAVACILIK WEBSİTESİ

Pilotaj Haber’in en göze çarpan özelliği ise geniş kapsamı. Dünya’da faaliyet gösteren benzer online havacılık websitelerinin sentezinin üzerine eklemeler yapılarak havacılık hakkında her şeye ulaşılabilen bir web arşivi inşa edilmiş. Ancak Türkiye’de havacılık ile ilgili genellikle pilot maaşları ön planda olduğundan yeterli desteğe sahip olamamış.

NELER YAPILABİLİYOR ?

Pilotaj Haber üzerinden bütün pilotaj dökümanlarına ücretsiz üyelik ile ulaşılabiliyor. Ayrıca belirli konularda kendinizi test edebiliyorsunuz. Test sınavları genellikle örnek teşkil eden deneyimler olduğundan 25 sorudan oluşuyor.

Aklınıza takılan her hangi bir konuyu veya soruyu “Pilotaj Haber Forum” üzerinden paylaşarak cevap bulabiliyorsunuz. PH Blog kategorisinde ise iletişim sayfasından ücretsiz yazar hesabı onayı aldıktan sonra güncel konular hakkında yazılar yazabiliyor, uçuş deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi kitlelere sunabiliyorsunuz.

İlan bölümü ile hava araçları, kariyer, model uçak, havacılık giyim, havacılık anı objesi ve havacılık aksesuar kategorilerinde ücretsiz ilan verebiliyorsunuz. İnteraktif bir konsept çerçevesinde kendisini yenileyen Pilotaj Haber üzerinden, havacılık tarihi, Boeing ve Airbus gibi firmaların ürettiği uçakların detaylı özellikleri, önemli anlaşmalar ve en önemlisi havacılık sektörünün geleceğini etkileyebilecek yeni haberlere ve teknolojilere ulaşabiliyorsunuz.

Muadillerinden farkı ise magazinsel yayınlardan uzak durması. Belki de tek eksik magazin gözüküyor. Pilotaj Haber daha çok online uçuş okulu ve bilimsel gelişmeleri ele alıyor. Türkiye’de henüz yeterli ilginin havacılık sektörüne yöneltilmediğini vurgulayarak, rakamlar ile zaman zaman bunu dışa vurmayı, bu sayede genç nüfusun ilgisini bu alana çekmeyi hedefliyor.

Kendi alanında belli bir otoriteye ulaşan Pilotaj Haber, az fakat öz paylaşımlarıyla göz ve kafa yormadan global havacılık gelişmelerinin Türkiye’ye entegrasyonunda ön ayak olma çabası ile gereksiz hiçbir deneyimi kullanıcılarına yaşatmıyor, sektörün önemli gelişmeleri takip edebilmesini sağlıyor.

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim