Gönül Dağı dizisi adeta gerçeği haykırdı herkes destek yağdırdı

Gönül Dağı dizisi adeta gerçeği haykırdı herkes destek yağdırdı

TRT1'de yayınlanan ve reytinglerde birinci sıraya yerleşen Gönül Dağı dizisi yürekleri ısıtan hikayesi ile epey sevildi. Dizi gerçekleri resmen haykırdığı için ise her yerden destek topladı. Bakın dizi hangi konuda seyircisinden tam destek aldı?

Cumartesi akşamları yayınlanan ve reytinglerde her seferinde birinci sıraya yerleşen Gönül Dağı dizisi herkesi epey şaşırtıyor çünkü dizi tüm zorluklara rağmen çekilmeye devam ediyor. İkinci kez koronavirüs çıkan sette kalan ekip elinden geleni yapıyor.

Koronavirüs daha öncesinde de Gönül Dağı ekibinde ortaya çıkmıştı. Bu sefer ise kırk kişide rastlanan koronavirüs vakalarının yanında Selami'ye hayat veren oyuncu Eser Eyüboğlu da kendisini karantinaya alan isimlerden oldu. İzleyici ise bu zorluklara rağmen ekibin çabasını hayranlıkla takip ediyor.

Hikayesi seyirciye bambaşka bir şey anlatıyor

Diğer yandan dizinin iç ısıtan hikayesi büyük övgü topluyor. Normal şartlarda entrikasız dizi düşünülemez ancak Gönül Dağı, bu konuda büyük bir dizi ihtiyacına cevap vererek pek çok kişinin duygularına da tercüman oldu. Tüm zorluklara rağmen izleyenleri büyük bir sempati ile dolduran bu güzel hikaye resmen kötü örneğe teşkil edecek davranışlar olmadan da bir hikayenin dizi izleyicine sevdirilebileceğini hatırlattı.

Adalet duygusunu tatmin eden diziler çoğaldı

Özellikle son dönemlerde şiddet olaylarını fazla gösteren dizilere tepkiler büyüyünce yeni çıkan diziler de halkın adalet ihtiyacını karşılamaya yönelik oldu. Örneğin Masumiyet'te kadına şiddetin dava boyutuyla, Kırmızı Oda'da ise şiddetin kaynağına değiniliyor. Ancak Gönül Dağı hepsinden çok daha farklı bir yerde ve çok daha farklı bir konu işleyerek kendini özel kılıyor. 

Dizinin bir hayranı ise konu ile alakalı olarak herkesin beğenisini toplayan bir yorumda bulundu. Çarpık ilişkiler, kaslı çıplak erkek sahneleri olmadan da başarılı dizi çekilebiliyormuş diyen seyirci pek çok kişinin desteğini aldı.

Sponsorlar göze sokulmuyor

Dizide ayrıca diğer dikkat çeken unsur da pek çok kişinin artık bıktığı "zengin" gösterişini taşımaması. Koca bir yalıda sürekli defiledeymiş gibi giyinen kişilerle beraber pahalı arabalar ve saatler takan kalıplaşmış erkek ve kadın tiplemelerinin hiçbirini barındırmayarak seyirciye bir şeyler pazarlamaya çalışmıyor.