• BIST 103.186
  • Altın 227,366
  • Dolar 5,3171
  • Euro 6,0307
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 10 °C
  • İzmir 15 °C

Görmemek Sevmeye Engel Değil

Görmemek Sevmeye Engel Değil
Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu'nun düzenlediği "Dostlar Aşık Veysel'i Anıyor" başlıklı program gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu'nun düzenlediği "Dostlar Aşık Veysel'i Anıyor" başlıklı program gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Başkanı Ahizer Özbek, katılımcılara teşekkür ederek etkinlikle ilgili bilgiler verdi. Ünlü halk ozanı Aşık Veysel'in her şeyi kalbiyle görüp sevdiğini dile getiren Özbek, görmemenin sevmeye engel olamayacağını belirterek sözlerini sonlandırdı.

Programda konuşan Toplumsal Eşitlik ve Farkındalık Topluluğu Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Müslüm Akdemir, değerli ve müstesna anların kendisini heyecanlandırdığını ve duygulandırdığını ifade etti. Yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı öğrencilerine teşekkür eden Akdemir, "Umarım bu topluluğu sadece üniversiteliler değil, bütün Düzceliler benimser. Çünkü topluluğumuzun ismine baktığınızda amacının ne olduğunu anlayabiliyoruz. Biz insanlar, herhangi bir engelimiz olmadığı zaman hiçbir şeyin farkında olmuyoruz" diyerek engelli insanlara toplumla iç içe yaşamaları konusunda daha fazla hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Aşık Veysel denince aklına; çalışkanlığın, dürüstlüğün, türkülerin ve Anadolu'nun geldiğini belirterek sözlerine başladı.

Prof. Dr. İdris Şahin, "Aşık Veysel denince aklıma birçok özellik geliyor ama engelli olduğu nedense en son geliyor. Hatta buradan yola çıkarak da kendime bir sonuç çıkarıyorum. Bir özelliğiniz yoksa toplumda engelleriniz ortaya çıkıyor. Ama özelliklerimizi artırdığımız zaman engelli olmamız hiç kimsenin aklına gelmiyor" sözleriyle engelli vatandaşlarımızın özelliklerini artırma konusunda topluma önemli görevler düştüğüne dikkat çekti.

Açılış konuşmalarının sonrasında Aşık Veysel'e ait şiir ve türküler, topluluk öğrencileri tarafından başarıyla seslendirildi. Aşık Veysel'in hayatından kısa kesitlerin sunulduğu programda, Aşık Veysel hakkında halkın görüş ve düşüncelerinin yer aldığı Düzce Üniversitesi öğrencilerince gerçekleştirilen röportaj da katılımcılarla paylaşıldı.

"Dostlar Aşık Veysel'i Anıyor" başlıklı program, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin'in etkinlikte emeği geçenlere teşekkür belgesi takdim etmesiyle sona erdi.

Görmemek Sevmeye Engel Değil

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim