• BIST 102.377
  • Altın 262,437
  • Dolar 5,7274
  • Euro 6,3784
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 27 °C

Göz Altı Dolgular ile Mükemmel Bakışlar Hayal Değil

Göz Altı Dolgular ile Mükemmel Bakışlar Hayal Değil
Dr. Jale Şenyurt, göz altı dolgular ile mükemmel bakışlara sahip olmanın hayal olmadığını söyledi.

Dr. Jale Şenyurt, göz altı dolgular ile mükemmel bakışlara sahip olmanın hayal olmadığını söyledi.

Estetik Uzmanı Dr. Jale Şenyurt, "Göz altı çöküklüğü, morluğu ya da torbalarından kurtularak ışıltılı bakışlara sahip olmak mümkün. Göz altı dolguları, gözaltında ki hacim kayıpları, çukurluklar ve morluklar için kullanılan bir uygulamadır. Yaşın artması, genetik faktörler, alkol kullanımı, uyku problemleri gibi faktörler bu sorunlara zemin hazırlar. Oluşan bu sorunların çözümünde en rahat yöntemlerin başında gözaltı ışık dolgusu tedavisi gelir. Bu işlemle göz altlarında sağlıklı, aydınlık ve dinç bir görüntü meydana gelir. Kısa süren ve etkisini hemen gösteren bir uygulama olmasıdır. Ayrıca etkisi kaybolduğunda tekrar uygulanmasında bir sakınca yoktur" dedi.

Göz altlarında ilerleyen yaşla birlikte çökme, şişkinlik, morluk ve torbaların oluşmaya başladığını ifade eden Dr. Şenyurt, "Bunlar yüzde 90 oranda genetik sebeplerle kendini belli etmeye başlarlar. Fakat genetik faktörler dışında bu etkileri hızlandıran durumlar vardır. Alkol tüketimi, uyku pozisyonu, uyku problemleri ve alerjiler gözaltı sorunlarını tetikler. Gözaltı ışık dolgusu bu problemleri çözmeye yönelik uygulanan işlemdir. Göz altı ışık dolgusu sonrasında daha genç ve dinç bir görünüm elde edilir. Göz çevresi cildini yeniden yapılandırmak ve yeni bir ışık yansıması vermek için yapılan bir uygulamadır. Göz çevresi ince kırışıklıklarını ve kaz ayağı çizgilerini doldurmak için de kullanılır. Cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için mezoterapi ve dolgu teknikleri arasında yeni bir konseptdir" diye konuştu.

İçeriğindeki hyalüronik asit ve yeniden yapılandırma kompleksi (8 amino asit, 3 antioksidan, mineral ve vitaminler) sayesinde cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı olduğunu kaydeden Dr. Şenyurt, "Göz çevresindeki çukurlar ve çökmeler bu uygulamayla azaltılıp, ciltteki ufak kusurlar düzeltilip saklanabilir. Üç hafta aralıklı 3 seansla etkili ve basit bir uygulamadır. Birinci uygulamadan itibaren gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Bu özel göz çevresi mezoterapi uygulaması sonunda sıklıkla gördüğümüz sonuçlar; ciltte sıkılaşma, tekrar nemlenme, göz altı mor halkalarda açılma (ışığı yansıtma etkisi), alt derinin tekrar yoğunlaştırılması sonucu kırışıklıkların azalmasıdır" açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim