Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Ne İyi Gelir? Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yöntemler

Göz altı torbaları ve morlukları, çoğu zaman sağlığınıza dikkat etmediğinizden dolayı oluşmuştur. Görüntü açısından da pek hoş durmayan göz altı morlukları, herhangi bir hastalıktan kaynaklanmıyorsa evde uygulayabileceğiniz doğal tedavi yöntemler ile...

Göz Altı Morlukları Neden Olur ve Ne İyi Gelir? Göz Altı Morlukları İçin Doğal Yöntemler
Yayınlanma Tarihi : 05 Aralık 2020 21:34

Etkili bir çözüm almak istiyorsanız öncelikle uykunuza ve beslenmenizde dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde göz altı morluklarına zemin hazırlamış olursunuz. Aynı zamanda göz altı morluklarının oluşmasına sebep olan etkenlerinde bilincinde olmanız gerekmektedir.

Göz Altı Morlukları Neden Olur?
Göz altı morluklarınızı tedavi etmeniz için öncelikle oluşmasına sebebiyet veren durumları öğrenmeniz gerekmektedir. Göz altı morluklarının oluşmasında hastalıklar, genetik, esmerlik gibi birçok neden olabiliyor. Göz altı morluklarının oluşmasına neden olan etkenler:

Sağlıksız ve dengesiz beslenme
Kullanılan ilaçların yan etki yapması
Yeterince uyku uyumamak ve düzensiz bir şekilde uyumak
Vitamin eksikliği
Aileden kaynaklı genetik göz altı morluğu
Stresli iş hayatı
Alkol ve sigara kullanımı
Alerji durumu


Kansızlık
Bu ve bunun gibi durumlar göz altında morluk oluşmasına sebebiyet vermektedir. Özellikle hastalıklar ve genetik olan durumlarda doğal yöntemler pek etkili olmayacaktır. Göz altı morarmaları hasatlık belirtisi de olabileceğinden, ilk olarak bir hekime danışılmasında fayda olacaktır.

Göz altı morluklarınızdan kurtulmak için ilk olarak neden olan etkenlerde uzaklaşmanız gerekmektedir. Ardından uygulayacağınız doğal yöntemler sayesinde göz altı morluklarınızı giderebilirsiniz. Göz altı morlukları için doğal yöntemler:

Patates Dilimleri
Patates, cilt için oldukça faydalı bir besindir. Birçok kadın güzelliğini adeta patatese borçludur. Özellikle göz altı şişlikleri ve morlukları için etkilidir. Yüzde yüz sonuç vermese de büyük ölçüde azaltacaktır. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basit. Bir adet patatesi soyun ve halka olarak dilimleyin. Ardından gözlerinizin üzerine koyun. Bu patates maskesinin büyük ölçüde faydasını göreceksiniz.

Soğuk Kompres
Yine cilt için oldukça etkili bir yöntemde soğuk temas uygulamasıdır. Bu yöntemi birçok farklı şekilde uygulayabilirsiniz. Buzdolabınızda soğuttuğunuz kaşığınızı 1 dakika kadar göz altınızda bekletebilirsiniz. Yine bu işlemi buz yardımıyla da yapabilirsiniz. Buzu direkt teninize koyduğunuzda ciddi zararlar verebilir. Bunun için buzu kalın olmayan bir beze sarın. Ardından bunu 1 dakika kadar göz altınıza uygulayın. Olumlu sonuçlarını göreceksiniz.

Salatalık
İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde tam bir cilt dostudur. Salatalık maskesi adeta güzelliğin simgesi haline gelmiş durumda. Etkisi oldukça fazla olduğu için birçok kişi de bu yöntemi deniyor. Bunun için 1 adeta salatalığı halka şeklinde doğrayın. Salatalığın soğuk olması, etkisini artıracaktır. Ardından dilimleri gözünüze yerleştirerek sizde salatalığın faydasından yararlanabilirsiniz.

Çay Poşeti
Çay, sadece göz altı morlukları için değil, gözün dinlenmesi içinde oldukça etkilidir. Bunun için önceden tükettiğiniz çayların artıkları veya poşet çaylar olabilir. Soğuyan poşet çaylarınızı gözlerinizin üzerine koyarak 10 dakika boyunca bekleyin. Diğer bir yöntem ise önceden demlediğiniz çayınızı süzün ve peçete veya pamuğu batırarak gözünüzün üzerine koyun. Birkaç günün ardından faydasını göreceksiniz.

Limon Suyu
Tam bir C Vitamini deposu olan limon, göz altı morlukları için oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Gözünüzün altına birkaç damla limon suyu uygulayabilirsiniz. Fakat burada oldukça dikkat etmelisiniz. Daha dikkatti olabileceğiniz ve yine etkili olan bir yöntem daha vardır. Bir bez parçasına veya pamuğa biraz limon suyu damlatın. Gözünüze çok yakın olmayacak şekilde göz altınıza sürün. Böyle uyguladığınız zaman, gözünüze kaçma riskini de azaltmış olacaksınız.

Bu siteden Ulusalpost.com Aktif link vermeden alıntı yapamazsınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.