Göz Çevresinde Zamanla Beliren Kırışıklıklar İçin Yüzde Yüz Doğal Maske Tarifi!

Göz Çevresinde Zamanla Beliren Kırışıklıklar İçin Yüzde Yüz Doğal Maske Tarifi!

Göz çevresindeki deri normal ciltten daha ince bir yapıya sahip olduğu için kolaylıkla kırışır. Ancak bunu önlemek için erkenden tedbir almak ya da kırışıklık görünümünü azaltmak mümkün. Hem de sadece bu doğal maske ile...

Göz çevresindeki ince deriyi nemli tutmak kırışıklığı önlemek için yapılacak ilk şeydir. Kuru ciltten korunmak için bol bol su içmenin yanında cilde gereken bakımı da sağlamak gerekli. Özellikle havuçta bulunan maddeler ile cildin kırışıklık görünümünde iyileşmeler meydana gelir.

Göz çevresindeki kırışıklıklar neden oluşur?

Göz çevresindeki kırışıklıklar ise zamanla oluşur. Cildin elastikiyetini kaybetmesi deride yaşlılık belirtilerinin artmasına yol açar. Sarkma ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerinden korunmak için göz çevresini nemlendirmek gerekiyor. Diğer yandan mimikler de göz çevresindeki kırışıklıklara yol açmaktadır. Güldüğümüz zaman ya da ağladığımızda, şaşırdığımızda göz çevremiz fark etmesek de hareket eder. Bu hareketi önlemek mümkün değil ancak bir takım göz egzersizleri ile üstesinden gelinebilir. 

Güneşe karşı dikkatli olmak gerekli

Diğer yandan güneş ışınları da cilde en fazla zararı veren etmenlerden biri. Günün belli saatlerinde güneşe çıkmak D vitamini almak için önemli ancak açık tenliler için bu en fazla 10 dakika, koyu tenliler için ise 35 dakika kadardır. Belli saatler dışında güneşe korumasız çıkmak göz çevresini de kötü yönde etkiler.

Son olarak sigaradan da uzak durmak önemlidir. Sigara içeriğindeki maddeler ve dumanının etkisi ile cilt erkenden yaşlanır.

Göz çevresi için maske tarifi

Maskemiz için bir tane yumurtanın akını kullanacağız. Yumurta akı maskesi yüzde gerginlik yaratmanın en ucuz yöntemidir. Yumurta akında yer alan vitamin ve proteinler sayesinde yüz sıkılaşırken bir yandan da beslenir. 

İhtiyacımız olan ikinci malzeme ise bir tane havuç. Havuçta bulunan beta-karoteni doğrudan cilde uygulamak maddenin retinole dönüşerek hücre yenilenmesinde ve ciltte yumuşama etkisi göstermesine yol açar. Bu sayede de kırışıklık görünümü giderek azalır. 

Bir tatlı kaşığı da aloe vera ile cilde ihtiyacı olan nem ve besinleri vermek mümkün.

havucu dilerseniz rendeleyin, sonrasında tüm malzemeleri aynı kapta karıştırın. Köpürene kadar çırptığınız maskeyi yüzünüze sürdükten sonra 15 ya da 20 dakika kadar bekletip yıkayın. Ardından nemlendirmeyi unutmayın.

En Yeniler