Gözaltı Morluklarını kapatmak için işe yarayan makyaj yapmanın püf noktası! Bir tutam sürünce...

Gözaltı Morluklarını kapatmak için işe yarayan makyaj yapmanın püf noktası! Bir tutam sürünce...

Gözaltı torbalarınızdan kurtulmanız her zaman mümkün olmayabilir. Ancak aynaya baktığınızda sizi görüntü olarak rahatsız eden bu görüntüden kurtulmanız yapacağınız makyajla mümkün..

Gözaltı torbalarınızdan kurtulmak her zaman mümkün olmasa da yaptığınız makyajla kurtulabilirsiniz. 

Gözaltı torbaları yorgunluk, uykusuzluk, beslenme biçimi ve genetik faktörlere bağlı olarak oluşabilmektedir. Genetik faktörler dışında tüm gözaltı morlukları ve torbalanma görüntüsünden kurtulmanız elbette mümkün ancak bunun için uzun vadede bir uğraş göstermeniz gerekmektedir.

Gözaltı Morlukları İçin:

  • demlediğiniz çaya pamuk banarak göz kapağınıza koyup 15 dakika bekleterek kurtulabilirsiniz
  • 1 adet patatesi soyup yıkayın ve rendeleyin ardından suyunu sıkıp yine bir pamuk yardımıyla göz kapağınıza koyarak yine 15 dakika bekletip dinlendirerek morlukların etkisini azaltabilirsiniz.
  • salatalık dilimlerini gözaltınıza yerleştirerek bir müddet bekletebilirsiniz.
  • beslenme düzeninize ve uyku düzeninize dikkat ederek de morluklardan kurtulmak mümkün.

Gözaltı morlukları dışarıdan gelen etkilere bağlı ise elbette geçirilebilir fakat genetik etmenlere bağlı olarak gelişiyorsa geçmesi doğal yollarla pek de mümkün olmayacaktır. Genetik faktörlere bağlı olarak gelişen gözaltı morluklarını geçirmek için genelde estetik operasyonlara başvurulmaktadır. Ancak siz onu da yapmak istemiyorsanız makyaj yaparak bu görüntüden kurtulabilirsiniz.

Gözaltı Morluklarını Makyajla Geçirmek İçin;

Bu morlukları kapatmak için mutlaka kapatıcı kullanmanız gerekmektedir. Ten renginize ve cilt tipinize göre kullanacağınız kapatıcılar sizin bu konudaki en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır.

Ancak bu kapatıcıları kullanırken kremsi olanlarını kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü bu kremsi kapatıcılar daha yoğun bir kapatıcılık özelliğine sahiptir. Gözaltlarınıza süreceğiniz bu kapatıcıları tampon yaparak teninize yedirmeniz görüntü olarak da hoş duracaktır.

İlgili Haberler