Gözlük Takanlarla İlgili Şaşırtan koronavirüs Araştırması Sonuca Göre Gözlükleri Düzenli takmazsanız..

Gözlük Takanlarla İlgili Şaşırtan koronavirüs Araştırması Sonuca Göre Gözlükleri Düzenli takmazsanız..

Çin'de Başlayan Koronavirüs Salgınıyla ilgili dikkat çeken bir araştırma yapıldı. Araştırmanın Sonucuna göre Gözlük takanlar Koronavirüsten korunabilirmiş. Araştırma gündem oldu

Yeni Normale dönsek bile 2020 yılı kimse için normal bir yıl değil. Her gün salgın artarak devam ediyor. Henüz bir aşı müjdesi yok.

Ama araştırmalar sürüyor. Son yapılan araştırmalar ise gözlük takanlarla ilgiliydi. Bilindiği gibi Koronavirüs salgını ilk olarak Çin'de başladı.Ardından bütün dünyaya yayılmaya başladı. Çin salgını kontrol altına alırken diğer ülkeler ne yazık ki henüz başarılı olabilmiş değil

Avrupa kıtasında salgın inanılmaz yükselişte. Bir çok ülke 2.dalga endişesi taşımakta. Son yapılan araştırma ise Salgının ilk merkezi olan Çin'den geldi. Araştırmanın konusu gözlük takanlarla ilgili: Enterasan sonuçlar elde edilmiş:

Çin’de yapılan araştırmaya göre, her gün gözlük takan insanlar Covid-19 enfeksiyonuna karşı daha az duyarlı olabilir.

Nanchang Üniversitesinden Dr. Yiping Wei ve meslektaşları, gözlüklerin Covid-19 enfeksiyonunu engelleyebileceğini çünkü gözlüğün kişilerin gözleri ile olan temasını önlediğini veya caydırdığını, böylece virüsün göz yoluyla vücuda girmesini önlediğini belirtti. Araştırmacılar, gözlük kullanımının ayrıca solunum damlacıklarının gözlerle temas etme riskini azaltabileceğini söyledi.

Araştırmanın Özet Hali Bu Şekilde. Ne derece Doğru bilinmez ama uzmanların yapmış olduğu araştırmadan sonuç bu şekilde çıkarılmış. Haberi Uzun bir şekilde yayınlayan kaynak ise medimagazin.com.tr adlı internet sitesi: