Gözü altında olanlara uzmanından bomba uyarı! Altın satılmalı mı?

Gözü altında olanlara uzmanından bomba uyarı! Altın satılmalı mı?

Altın yatırımı olanlara uyarı geldi. Altın fiyatlarındaki düşüş sonrası vatandaş ne yapmalı? Ünlü bankacı açıklama yaptı, herkesin dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Altın yatırımı yapan şimdi ne yapacak?

Altın fiyatlarındaki düşüşün sebebi ne? Altına yatırım yapanlar işin içinden nasıl çıkacak? Doktor Artunç Kocabalkan'dan altın ile ilgili olarak büyük bir açıklama geldi. Kimse altınını satmaz dedi, iddialı konuştu.

Yatırım, borsa gibi durumlarla ilgilemeyen kişiler bir altının değerinin asla azalmayacağını ve hep artışta olacağını var sayarak altına yatırım yaptı. Amerikan seçimlerinden sonra ise herkes Joe Biden'ın koltuğa oturma sürecine kadar dolar kurunda bir azalma ile birlikte altın kurunun yükseleceğini zannediyordu. Ancak durum beklenenin tam tersine döndü. Altın fiyatlarındaki ani düşüş yatırımcı dahil herkesi şaşkınlığa uğrattı. Herkes altını ile ne yapacağını bilemezken, Doktor Artunç Kocabalkan'dan açıklama geldi. 

Altındaki düşüşü yorumlayan Dr. Artunç Kocabalkan, bu değer kaybını tablo alıntılayarak bir dökme hareketine benzetti. Herhangi bir hisse senedi olmayanları ve birikimini enflasyonun etkilerine karşı korumak isteyenleri işaret eden Dr. Kocabalkan, bir sene sonrasına bakıyorum diyenleri de dahil ederek kimsenin bu dönemde altınını satmayacağını açıkladı.

Doktor Artunç Kocabalkan kim?

Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden 1992 senesinde mezun olan Kocabalkan, mezun olduktan sonrasında yedi sene boyunca bankalarda çalıştı. Sonrasında ise 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı Kocabalkan Doktora ünvanını ise Marmara Üniversitesi Bankacılık bölümünden aldı. Bankacılık sektöründe geçirdiği yedi yılın sonunda CNBC-E televizyonunun kurulması ile kanalda çalışmaya başladı. Şuan hala CNBC-E kanalı için Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.