Gripten ve Soğuk algınından bir kaşığı bile kurtarmaya yetiyor üstelik tek bir gecede etki ediyor

Gripten ve Soğuk algınından bir kaşığı bile kurtarmaya yetiyor üstelik tek bir gecede etki ediyor

Grip ve Soğuk algınlığı ayı geldi çattı! Bu kadar üzülmeyin şimdi sizleri gripten kurtaracak formülü vereceğiz. Tek yapmanız gerekenleri sıralı bir şekilde sizlerle paylaşacağız. Sizlerde arkadaşlarınızla mutlaka paylaşmalısınız..

Hayatında grip olmayan birine rastlamadım ben. Hemen hemen herkes grip nedir biliyordur ama illa bilmeyenler varsa açıklayalım. Sonbahar kış aylarının en berbat hastalıklarından biridir. Temel olarak burun ve boğaz aynı zamanda bronşlarımızı ileri seviyede ise akciğerlerimizi etkileyen virüse verilen solunum yolu enfeksiyonu adıdır.

Grip bu yıl oldukça önemli. Korona salgını nedeniyle uzmanlar grip tehlikesine dikkat çekiyor. Ve dikkat etmemiz konusunda uyarıyorlar

Soğuk havalarda kalın giyinin kapalı ortamlardan uzak durun belirti gösteren kişilerle lütfen tokalaşıp öpüşmeyin

Peki Grip nasıl geçer? Neler yapılmalıdır..

İlaçla 7 gün ilaçsız bir hafta denilerek kontrol altına alınabilen grip enfeksiyonu tedavisinde geç kalınırsa zatürre gibi rahatsızlıklara zemin hazırlayabilir. O yüzden tedavisi ihmal edilmemeli ve mutlaka doktora tedavi için başvurulmalı onun önerdiği ilaçlar kullanılmalıdır.

İlaçlara ek takviye olarak ne yapabilirsiniz?

Birileri Canan Karatay'a sinirlenip kızsa da Kelle Paça çorbası gerçekten iyi geliyor. Acılı tarhana çorbasının da iyi geldiği bilinmektedir.

En az üç gün evde dinlenin. Bol su tüketin  * Buhar banyosu yapın evdeki çevrenin nemini artırın banyo yaparken

VE HERKESİN BİLMESİ GEREKEN DOĞAL REÇETE

Ilık Su içine bir kaşık zencefil atın ardından limon suyu ve zerdeçal ekleyin. Hastalık başladığı an bunu mutlaka kullanın ve ilerlemeden durdurmaya yetecektir.

Her sabah uyandığınızda ılık bir bardak suyun içine yarım limon bir kaşık zencefil bir kaşık zerdaçal ekleyip karıştırın ve için. Aynı zamanda ıhlamur ile nane limon çaylarını içebilirsiniz. Kısa sürede grip belasından kurtulabileceksiniz

İlgili Haberler
En Yeniler