Gültekin Uysal Millet ittifakından ayrılmadık dedi ortalık karıştı! Ahmet Hakan fena çuvalladı

Gültekin Uysal Millet ittifakından ayrılmadık dedi ortalık karıştı! Ahmet Hakan fena çuvalladı

Yazmış olduğu köşe yazısında Millet ittifakından Demokrat Parti gitti Saadet gitti gidiyor ifadelerini kullanan Ahmet Hakan fena çuvalladı! Gültekin Uysal açıklama yapınca Ahmet Hakan özür diledi.

Bütün var gücünü Millet ittifakının parçalanmasına harcayan isimlerden birisi de Ahmet Hakan. Yazdığı her yazıda Millet İttifakını hedef almakta olan Ahmet Hakan bu kez fena çuvalladı.

Aklınca siyasi kulis yazan Ahmet Hakan'a göre Demokrat Parti Millet ittifakından ayrılmış Saadet partisi de gitmek üzereymiş.

Oysa Cemal Enginyurt Halk TV ekranında yaptığı açıklamada partinin ittifaktan ayrılmadığını belirtmişti. Bundan haberi olmayan Ahmet Hakan yazısında döşedi de döşedi.

Ancak fena çuvalladı. Özür dilemek zorunda kaldı.

Gerçek Gündem sitesinde yer alan habere göre: Hürriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Hakan, Demokrat Parti’nin (DP) Millet İttifakı’ndan ayrıldığına yönelik kaleme aldığı köşe yazısı dolayısıyla özür diledi. DP Genel Başkanı Uysal, ittifaktan ayrıldıklarına yönelik iddiaların Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret dolayısıyla ortaya atıldığını belirtti. 

Bunun üzerine Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında “Demokrat Parti’nin millet ittifakından ayrıldığını yazmıştım dün. Biraz da kesin bir dille… Ama ayrılmamışlar. Genel başkan Gültekin Uysal’ın açıklamalarını dinledim. ‘Millet ittifakındayız’ diyor. Düzeltir, büyük bir mahcubiyet içinde özür dilerim” ifadelerini kullanarak gündeme oturdu. 

Üstelik bu satırları yazan kişi aynı zamanda gazetenin de Genel yayın yönetmeni... Şimdi Ahmet Hakan'ı kim uyaracak ki? O iş artık patrona düşüyor. Araştırmadan Türkiye'nin Amiral gemisi olarak bilinen bir gazetede böyle kesin ifadeler yazan birisini bir başkası olsa kesin kovmuştu... Ancak Patron mutlaka ses etmeyecektir..