Gün içerisinde 1 ay boyunca 5 adet mandalina yerseniz o sorundan kurtarıyor..

Gün içerisinde 1 ay boyunca 5 adet mandalina yerseniz o sorundan kurtarıyor..

İçeriğinde A,B,C ve E vitamini bulunan mandalina sizi hastalıktan kurtaracak..

Kış aylarının sevilen meyvesi mandalina raflardaki yerini aldı. Tam bir C vitamini deposu olan mandalina turunçgiller ailesinin bir ferdi. Karbonhidrat bakımından zengin olan bu meyve aynı zamanda lif ve protein içeriyor.

İçeriğinde E vitamini de barındıran mandalina göz ve cilt için de oldukça faydalı. İçerdiği mineraller sayesinde hastalıklarla tek başına savaşabilme özelliğine de sahip.

Kahvaltıda  Bardak İçin!

Bağışıklığı güçlendiren mandalinanın 1 su bardağında(200 ml bardak) günlük alınması gereken C vitamini ihtiyacının yarısından fazlası mevcut. Sağlıklı bir cilt ve dokuların oluşmasında rol oynayan mandalinayı sabah kahvaltılarınızda suyunu sıkarak tüketebilirsiniz. Böylece sabah erken saatte kahve ya da çayın zararlı etmenlerinden de vücudunuzu korumuş olursunuz. Ayrıca içeriğinde bulunan kolajen sadece yaralarınızın daha çabuk iyileşmesini değil, aynı zamanda genç ve dinç kalmanıza da yardımcı olur. Kolajen, tendonları, bağları ve kemikleri bir arada tutar.

Üreme Sağlığı İçin de Faydalı

C vitamini yediğimiz besinlerin içinde bulunan demir minerallerinin emilimini de artırmaya yardımcıdır. Mandalinada bulunan A vitamini üreme sağlığı ve hücreler arası iletişimde önemlidir. B vitamini yönünden de zengin olan mandalina hücre yenileme görevi de üstlenmektedir. Diyabetle savaşır ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Mandalina; ilaçlar, hava kirliliği, hastalıklar, şiddetli egzersiz, sigara, kimyasallar ve güneş ışığından gelen UV ışınlarının olumsuz etkilerini azaltır. Ancak tekrar belirtelim ki her ürünü dozunda tüketmek önemlidir. Kronik rahatsızlığınız yoksa sağlıklı bir birayseniz belirtilen miktarda eğer varsa lütfen her yiyeceği hekiminize danışarak tüketiniz.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif Link verilmeden alıntı yapılamaz