Günde 2 defa içildiği zaman Vücuttaki mikrobu temizliyor keskin kokusuyla ise o sorunu şıp diye keser

Günde 2 defa içildiği zaman Vücuttaki mikrobu temizliyor keskin kokusuyla ise o sorunu şıp diye keser

Yapılan Araştırmalarla harika bir faydası daha ortaya çıktı Kekik bitkisinin. Bu yararlarını öğrenince sizlerde mutlaka tüketeceksiniz..

Kekik Yaşadığım Şehirde hemen hemen kolaylıkla bulunabilen bir bitkiydi. Şimdilerde ise hepimiz büyük şehirlerde yaşıyoruz

Doğamızdaki faydalı bitkileri ne toplayabiliyor ne kullanabiliyoruz. Ama imdadımıza adım başı açılan aktarlar yetişiyor

Her aktarda mutlaka yer alan bir bitkiden söz edeceğim bugün sizlere kekik bitkisinden. Kekik bitkisinin inanılmaz faydaları var: Bu faydaları yapılmış araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır

En bilinen özelliği kekik bitkisi güçlü bir mikrop öldürücüdür.

Kekik Aynı zamanda iltihap giderici ve ağrı giderici olarak bilinir. En önemlisi ise balgam söktürücü olması nedeniyle mukusu temizlemektedir.

Sindirim Sistemimizi Düzenleyen Kekik Bitkisi İştah Açan özelliğiyle bilinir o nedenle kilo vermek isteyenler dikkatli kullanmalıdır.

Ağrı kesici olarakta bilinen Kekik bitkisi Ağız kokusuylada savaşarı şıp diye geçirir.

Öksürük ve Solunum yolları rahatsızlığınız varsa gargara olarak kullanabilirsiniz. Peki böylesine harika yararları olan Kekik bitkisini nasıl tüketmeliyiz? Ulusal Post olarak Sizlerle faydalı bilgileri paylaşmaya devam ediyoruz.

Şimdi ise Sizlere Mynet'te yer alan o harika tariften bahsedeceğiz. Tarif doğrultusunda sizde kekik bitkisini kullanabilirsiniz. Bilgiler hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin:

Hazırlanışı: 2 tatlı kaşığı ince kıyılmış kekik otunun üzerine 1 bardak kaynamış içme suyu ekleyin. 5 dakika ağzı kapalı bir şekilde demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra süzün. Günde 1-2 defa içebilirsiniz. Kekik çayı hazırlarken asla kaynatmayın. Kaynatıldığında içindeki etken maddeler kaybolur. Kekik satın alırken, yeni mahsul ve dalında kurutulmuş demet biçiminde olanlardan alın. Renginin canlı, kokusunun keskin olmasına da dikkat edin.

Görüldüğü gibi gayet kolay bir şekilde kekik çayı hazırlanabiliyor. Yararlarından arkadaşlarınızın da paylaşmasını istiyorsanız mutlaka paylaşın