Günde iki kere yüzüne buz sürdü, değişime inanamadı! Dünyanın en ucuz cilt bakım ürünü olan buz nasıl uygulanıyor?

Günde iki kere yüzüne buz sürdü, değişime inanamadı! Dünyanın en ucuz cilt bakım ürünü olan buz nasıl uygulanıyor?

Asyalıların pürüzsüz derecede muazzam bir cilde sahip olmalarının sırrı kullandıkları envai çeşit kozmetik ürünü değil, sadece buz! Şaka gibi gelebilir ancak günde iki kez buz uyguladığınızda bakın cildinizde ne değişiklikler meydana geliyor...

Gözenekleri sıkılaştırmak için soğuk basınç uygulanması gerektiğini muhakkak herkes biliyordur. Bunun için buz uygulamasını yoğun olarak pek çok kişi yapıyor. Ancak buzun sağladığı faydalar bununla sınırlı değil. İşte doğru buz kullanımı ile cildinizde olacak değişimler...

Cilde toparlanması için yardımcı oluyor

Buzun bilinen en iyi faydalarından biri cilde toparlanması için yardımcı olmasıdır. Soğuk sayesinde ciltteki kırışıklıklar gerginleşiyor ve sarkmalar da kendisini toparlıyor. Bu nedenle buzu cildinize mutlaka uygulayın. 

İçindeki mineraller sayesinde cildi besleyen buz, dünyanın en ucuz bakım ürünü olabilir. Hepimizin buzluğunda mutlaka bulunan buzu günde iki kez temiz cildinize uygularsanız daha genç kalma için muhteşem bir adım atmış olursunuz. 

Makyajdan önce kullanılması gerektiğini biliyor muydunuz? Cilde makyaj yapmadan önce buz uygulamak doğal tonik etkisi gösterir. Ayrıca cildinizi gereceği için fondötenin de çok daha pürüzsüz durmasına olanak tanır.

Göz çevresi için kullanın

Şu sıralar jel içerikli göz bantları epey ünlendi. Jel içerikli göz bantlarının içindeki paketi buzluğa atın ve donduktan sonra tekrar banda geçirip gözünüze uygulayın. Bu şekilde hem gözleriniz dinlenecek, hem göz çevresi kırışıklıklarınız azalacak hem de gözaltı şişliklerinizi geçirecektir.

Masaj yapın

Cilde buzla masaj yapmak da belki de en iyi yöntemlerden biri. Bu sayede cildinizdeki kan dolaşımı artacaktır. Kan dolaşımının artması da sivilce, siyah nokta gibi etmenleri azaltır, kırışıklıkların önüne geçer ve çok daha sağlıklı bir cilt görünümüne ulaşmanıza yardımcı olur. Ancak soğuk havalarda üşütmemeye dikkat edin.

İlgili Haberler