Gündüz Makyajı Gece Makyajına Nasıl Çevrilir?

İşten çıktınız ve hiç vaktiniz YOK. Apar topar hazırlandığınız geceniz için makyajınız uygun değilse de korkmayın. Şimdi sizlerle paylaşacağımız bir kaç tüyo ile çok kısa bir sürede gündüz makyajınızı gece makyajına döndürebileceksiniz.

Gündüz Makyajı Gece Makyajına Nasıl Çevrilir?
Yayınlanma Tarihi : 31 Aralık 2020 08:30

Makyaja önem veren ve makyajsız dışarıya adım atmayan bayanlar; akşam katılacakları özel bir davete ya da randevuya yetişebilmek adına gündüz makyajını birkaç basit adımla gece makyajına çevirebilirler. Bu sayede vakit kaybı yaşamamış olurlar.

Akşam randevusu olan ve fazla vakti olmayan bayanlar; kolay bir şekilde gündüz makyajını gece makyajına çevirebilirler. Sadece birkaç dakikanızı alacak makyaj tazeleme işlemi ile birlikte gündüz makyajı, gece makyajı olarak karşınıza çıkacak ve siz de boşa vakit harcamamış olacaksınız.

Öncelikle makyajın dayanıklılığı arttıran önemli bir nokta; makyaj için altyapıyı oluşturmaktır. Bu yüzden ilk olarak işe iyi bir zemin hazırlamaktan başlayacaksınız. İyi temizlenmiş ve nemli bir ciltte makyaj her zaman için daha iyi bir duruş sergiler. Bu arada makyaj için iyi bir baz hazırlamak gerekiyor. Göz makyajında da aynı şekilde göz bazı hazırlayarak; makyajın daha taze ve daha dinamik görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Kalıcı bir fondöten yardımı ile makyajın gün içerisinde bozulmasının önüne geçebilirsiniz. Bu sayede akşam katılacağınız randevu için de yeniden fondöten sürmenize gerek kalmayacaktır.

Cilt makyajınızı hazır hale getirdikten sonra; kalıcılığını sağlamak adına pudra tercih edin. Pudralar; sıvı ve kremsi yapıda olan fondötenlere yapışmakta ve uzun süre kalıcılık sunmaktadır. Silikon bazlı, transparan sabitleme pudralarını bu noktada tercih edebilirsiniz.

Makyajda bir diğer önemli nokta ise; cildin nemli olmasıdır. Nemli ciltte makyaj daha uzun süre kalıcılık göstermektedir. Bu sayede de akşam ekstra makyaj yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Sadece Ruj, Allık ve Aydınlatıcınızı Tazeleyin

Gün içerisinde bu adımları uygulayarak makyaj yaptıktan sonra; akşama kalıcı bir makyaj sizinle olacaktır. Ancak ruj, allık ve aydınlatıcı konusunda yeniden tazeleme yapmanız gerekiyor. Bunlar için makyajı yeniden silmenize gerek yok. Üzerinden geçerek rujunuzu, allığınızı ve aydınlatıcıyı birkaç dakika içerisinde sürebilirsiniz. Bu şekilde akşam makyajı hazır olacaktır.