Güney Koreli Telefon Şirketi Samsung'un yeni Telefonunda Öyle Bir Hata Var Ki... Samsung kullanıcıları sinirinden çatladı!

Güney Koreli Telefon Şirketi Samsung'un yeni Telefonunda Öyle Bir Hata Var Ki... Samsung kullanıcıları sinirinden çatladı!

Güney Koreli telefon şirketi Samsung, sürekli hataları ile gündeme geliyor. Yeni çıkan telefonundaki bir hata ise kullanıcıların gözünden kaçmadı. Ancak öyle bir hata ki herkes sinirinden çatladı. Koskoca firmanın bu hataya düşme sebebi neydi?

Güney Koreli telefon firması Samsung, geçtiğimiz hafta lansman etkinliği ile yeni Galaxy S21 ailesini tanıtmıştı. Genel olarak tasarımının beğenilmesinin yanında kullanıcılar bir hatayı fark etti. Büyük problemlere sebep olabilecek olan bu hata nedeniyle Samsung hayranları çılgına döndü.

Genel olarak bakıldığında Samsung Galaxy S21 ailesinin yüksek ekranı ve gövdesini oranı ile ilgi çeken güzel renk skalası, ve gövdesinin alüminyum ve cam karışımı olması gibi özellikleri çokça övüldü. Fakat konu ergonomiye geldiğinde ise sınıfta kalacağı bir hatayı barındırdığı gözlemlendi.

Bir anlık dalgınlıkla servis ihtiyacı doğabilir

Telefonun bilindiği üzere sim kartı giriş kısmının yanında bir delik bulunuyor. Bu deliğe de telefon yanında verilen bir iğne aparatı ile baskı yapıldığında sim kart giriş haznesi dışarı çıkıyor. İşte samsung telefonun bu sim kart giriş deliği ile mikrofon deliği yan yana duruyor. Yani kısa bir dalgınlık ya da acele ile telefon sim kart haznesi açılmaya çalışılırken ya da bir el titremesi sonucunda bile telefonun mikrofonuna iğne sokarak mikrofon zedelenebilir.

Uyarı işareti var ama...

Büyük bir problem gibi görünmese de telefon mikrofonu telefonun asıl amacı olan konuşmayı sağladığı için telefonun anında servise gitmesine sebebiyet verecek kadar can sıkıcı duruları doğurması mümkün. Bu nedenle Samsung severler epey bir sinirlendi. Samsung'un neden bu şekilde bir hataya düştüğü ise bilinmiyor. Ancak telefonda kulaklık girişi ile mikrofon girişi kısmında bununla ilgili bir uyarı işareti mevcut.