Günlerdir tepkilerin odağındaki isim olan Canan Kaftancıoğlu Daha fazla dayanamadı ve resti çekti!

Günlerdir tepkilerin odağındaki isim olan Canan Kaftancıoğlu Daha fazla dayanamadı ve resti çekti!

Günlerdir Adı Atatürk tartışmaları nedeniyle gündemden düşmeyen CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Sonunda konuştu. Açıklamaları gündem olacak

CHP içindeki Ulusalcı Kanat Canan Kaftancıoğlu'nun Açıklamalarına tepki göstermiş çok sayıda milletvekili ve CHP'li siyasetçi ateş püskürmüştü.

En sert tepki ise Eski Cumhurbaşkanı adayı ve şimdilerde Memleket Hareketi lideri olan Muharrem İnce'den gelmişti. Muharrem İnce Canan Kaftancıoğlu'nun açıklamaları üzerine ateş püskürmüş kimsenin haddine değil açıklaması yapmıştı.

Canan Kaftancıoğlu ise gerilimi daha büyütecek açıklamalar yapmış ATATÜRK yaşasaydı sopayla kovalardı açıklamasında bulunmuştu.

Bütün bu açıklamaların ardından CHP'de gerilim büyüyünce Canan Kaftancıoğlu için  Kemal Kılıçdaroğlu'da devreye girmiş yorum yapılmamasını istemişti:

Buna Rağmen tartışma büyüyünce Canan Kaftancıoğlu sonunda konuştu:

 Canan Kaftancıoğlu, Cumhuriyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

CHP'Lİ OLMAK DEMEK ATATÜRKÇÜ OLMAK DEMEKTİR
Çıkan tartışmalar ilgili CHP’yi ve CHP örgütlerini bu anlamda hiç hafife almayın diyen Kaftancıoğlu partinin bölünemeyeceğini belirterek "Kurucusu, ezeli ve ebedi liderinin Atatürk olduğu bir partide bir tane bile Atatürk düşmanı yoktur, olamaz. CHP’li olmak demek, Atatürkçü olmak demektir.

Atatürk’ü anlamak demek, ilkelerini savunmak, mücadelesini bir adım daha ileriye taşımak için durmaksızın çalışmaktır. CHP olarak bunu başarmak için her birimiz bulunduğumuz görevlerde bu inançla çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.