Günlük Yaşamın Olmazsa Olmazı Çantaların Vücut Özelliğine Göre Uygununu Nasıl Buluruz?

Günlük hayatta gerek kadınların gerekse erkeklerin büyük bir yükünü içinde taşıyan en kullanışlı aksesuarlardan biri olan çantanın vücut özelliğimize göre en uygununu nasıl seçeriz? İşte vücut özelliğinize göre en uygun çanta haberimizin detayında..

Günlük Yaşamın Olmazsa Olmazı Çantaların Vücut Özelliğine Göre Uygununu Nasıl Buluruz?
Yayınlanma Tarihi : 12 Aralık 2020 23:41

Çanta, şıklığınızı tamamlayan bir moda aksesuarıdır. Ancak görünümünüzü iyileştirebileceği gibi tamamen mahvedebilir de. Bu nedenle çanta alırken ve seçerken dikkatli olun.

Vücudunuzun en iyi kısımlarını vurgulayacak ve sizin bir parçanız olacak çantaları tercih etmelisiniz. Bu seçimi nasıl yapacağınızı aşağıdaki yazıda bulabilirsiniz.

1. Geniş Omuzlu veya Büyük Göğüslü Kadınlar 

Geniş omuzları ve büyük göğüsleri olan kadınlar, küçük kulplu çantalardan kaçınmalıdır. Çünkü bunları takmak, tam olarak vücudunuzun en geniş olduğu uzuvları vurgular. Omuzları ve göğsünüzü değil; giysilerinizi öne çıkarmak için uzun saplı çantalar seçin. Amacınız büyük göğüslerinizi vurgulamaksa, küçük kulplu veya kulpsuz bir çanta bunu en iyi yapacak çantadır.

2. Geniş Bel ve Kalçalı Kadınlar 

Koltuk altını saran bir çanta tercih ederseniz, geniş bel, büyük göbek ve geniş kalçalar neredeyse fark edilemez hale gelecektir. Uzun saplı çantalar ise yanlış bir seçimdir çünkü kalçayı veya karın bölgesini doğrudan öne çıkarır. 

3. Belirgin Eğrileri Olan Kadınlar 

Küçük boyutlu çantalardan kaçının. Çünkü onlarla olduğunuzda eğri hatlarınız daha çok ortaya çıkar. Orta ya da büyük boyutlu bir çanta, vücut orantınızı korumak için ihtiyacınız olan şeydir.

4. Uzun Boylu ve Zayıf Kadınlar 

Küçük, göze çarpmayan, kulplu bir çanta ya da el çantası sizin için en uygunu olacaktır. Büyük boyutlu ve uzun kulplu çantalar, uzun boylu bir kadına pek yakışmaz.

5. Kısa Boylu Kadınlar 

Kısa boylu kadınlar en az bir santimetre bile olsa daha uzun görünmek istedikleri için, giydikleri kıyafetlerin renginde, uzun ve ince kulplu bir çanta ile bunu başarabilirler. Büyük kulplu geniş çantalardan ve çeşitli aksesuarlardan kaçınmalısınız çünkü bunlar sizi olduğunuzdan bile daha kısa gösterir.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!