Gürsel Tekin CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayıyla İlgili Bilgi Verdi! CHP kararını verdi

2018 Yılında MHP ile birlikte ortak aday Çıkaran CHP seçimi AKP'nin kazanmasını sağlamıştı. Son seçimde ise Muharrem İnce ismini 50 gün kala açıklayan CHP yine AKP'nin kazanmasını sağlamıştı. Yeni adayları kim?

Gürsel Tekin CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayıyla İlgili Bilgi Verdi! CHP kararını verdi
Yayınlanma Tarihi : 13 Şubat 2021 17:48

Ortada bir seçim olmamasına rağmen muhalefetin gündeminden erken seçim düşmüyor. Durum böyle olunca CHP kimi aday gösterecek merak ediliyor.

Genelde CHP adayını son dakika açıklayarak adayın başarılı olmasının önüne geçmiş oluyor. Özellikle kimsenin tanımadığı bir ismi aday göstererek seçimi altın tepside AKP'ye armağan eden CHP yönetimi Ekmeleddin İhsanoğlu'nun adaylığı konusunda hala haklı olduğunu dile getiren bir anlayışa sahip.

Muharrem İnce adını ise seçime 50 gün kala açıklayan CHP yönetimi seçimi AKP'ye armağan etme konusunda oldukça başarılı bir siyaset anlayışına sahip bir parti.

Şimdilerde ise herkes CHP'nin adayı kim olacak diye merak ediyor.

Kimi anketçiler Ekrem İmamoğlu'nu önde gösterirken kimi anketçiler ise Mansur Yavaş'ı gösteriyor.

Ancak kulislere yansıyanlara göre iki isimde aday olmayacak. Çünkü seçimin kaybedilmesi durumunda CHP Büyükşehir Belediye başkanlıklarından birini kaybetmiş olacak.

Gerek İstanbul gerekse Ankara yönetimlerinde AKP ve MHP meclis üyeleri daha fazla. Bu yüzden CHP başkanların aday olmasına sıcak bakmayabilir.

Peki aday kim olacak diye merak edilirken CHP'li Gürsel Tekin'den çarpıcı bir açıklama geldi.

Milliyet gazetesine açıklamalarda bulunan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, siyasi gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak, "CHP'nin cumhurbaşkanı adayı hazır ama isim veremem" açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler