GÜZEL BİR GÜNE MERHABA

Hayaller gezegenimiz Neptün 26.Kasım.2018 saat 04:08'e kadar durağan pozisyonda olacak. İyilik yap iyilik bul. Bu zamana kadar yaptığınız iyiliklerin karşılığı çok çabuk size geri döner. 26.Kasım.2018 saat 04:08 den itibaren Neptün ileri hareketine başlayacak. Hayaller, kafa karışıklıkları ve idealler gezegeni Neptün'ün direkt harekete geçişi hayallerimizi gerçeğe dönüştürmemize hayata geçirmemize yardım etse de, sadece bir kaç gün için biraz dalgın, unutkan ruh haline geçebiliriz. Hafta sonu kararsızlıklar, şüpheler veya belirsizlikler olarak etkisini hissetmiş olabilirsiniz.
Neptün'ün temsil ettiği sanat, yaratıcılık, yüksek ilham, sevgi, fedakarlık, sezgiler, hayaller, vizyonlar, inanç ve ruhsallık ile ilgili kavramlarda belirsiz ve yanıltıcı etkiler artmış olabilir. Şimdi Neptün ileri hareketine başlayacak ve tüm bu kavramlarda enerjiler çok daha güçlü ve verimli hale gelecek. Gözümüzün önündeki sis perdesi aralanacak.
Venüs'ün üst oktavı kabul edilen Neptün Balık burcunda çok güçlüdür. Özellikle su grubu Yengeç, Akrep ve Balık burçları için Neptün sanat, ilham, aşk ve ruhsal konularda büyük şanslar verebilir.
Sirius (Şira yıldızı) ve Ay 26.Kasım.2018 saat: 06:00 ile 12:45 arası kavuşumda olacak. En etkili olacağı zaman aralığı 07:50 ile 11:11 saatleri arasıdır.
Sirius sabit yıldızı Alpha Canis Major takım yıldızında yer alır. Jüpiter ve Mars karakterindedir. Güneşten sonra gökyüzünde gözle görülebilen en parlak yıldızdır. Sirius Kuran-ı Kerim'de adı geçen tek yıldızdır. Şi'ra olarak adı geçer Necm suresi 49. ayeti: Ve ennehu hüve rabbuş şı'ra. Meali: Doğrusu Şi'ra yıldızının Rabbi de O dur.
Mısırlılarda adı İsis dir. Eski Türk inanışında kurt Asena'dır.
Astrolojide Sirius; güç, şans, mutluluk ve Tanrısal iradenin insanlar üzerindeki etkisini gösterir. Ay ruhumuz ve duygularımızı  temsil eder. Gökyüzünde Sirius ve Ay kavuşumu gerçekleşirken Güneş ve Jüpiter gezegenleri de kavuşum halinde olacak. Dileklerinizi dileyin, isteklerinizi isteyin, dualarınızı ediniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar