Habertürk Köşe Yazarı Fatih Altaylı isyan etti! Bari bunu yapın dedi, Bakanlığa seslendi...

Habertürk Köşe Yazarı Fatih Altaylı isyan etti! Bari bunu yapın dedi, Bakanlığa seslendi...

Habertürk köşe yazarı Fatih Altaylı isyan etti. Fatih Altaylı bugünkü köşesinde bakın ne için duyuruda bulundu. İsyan eden Altaylı hangi Bakan'a seslendi? Fatih Altaylı'dan bomba etkisi yaratacak sözler...

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, aşılama döneminin başında geleceği öne sürülen BioNTech aşılarının hala gelmemesi üzerine isyan etti. Alyatlı, köşe yazısında aşılama sürecini değerlendirirken "peyderpey" gelecek olan BioNTech aşısının hala gelmemesini öne sürerek "bari yaşlılara bu aşıyı vurun" dedi...

Erdoğan da canlı yayında aşı olmalıydı

Fatih Altaylı köşe yazısında aşılama sürecinin başlamış olduğuna değindi. Daha öncesinde bir an önce aşılamanın başlaması için haberler yapıldığını, hızlıca başlanmazsa yeni veriler geldikten sonra başlayamayabilirsiniz şeklindeki haberlerden sonra aşılamanın başladığını dile getirdi. 

Altaylı'nın belirttiğine göre üç milyon dozluk aşı 29 Aralık'tan bu yana  İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda inceleniyordu, sonuçlarının olumlu olduğunu tahmin ettiğini dile getiren Altaylı, ilk olarak Bakan Koca'nın aşı olduğunu aktardı. Altaylı, bilim kurulu ile birlikte Bakan Koca'nın ilk olarak aşı vurulmalarının sağlık personeli oldukları için son derece normal olduğunu aktardı. Ancak Altaylı'ya göre Cumhurbaşkanının da aşı görüntülerinin yayınlanmasının daha iyi olacağını açıkladı. Köşe yazarının aktardığına göre şuan toplum açısından Erdoğan'dan daha ikna edici kimse yok. 

Yaşlıların çok az bir kısmı aşı olacak...

Altaylı, BioNTech’ten gelecek 550 bin doz aşının hala ortada olmadığını belirterek, Çin'den gelen aşının ise önceliğinin sağlık çalışanlarında olduğunu aktardı. Buna göre ise 2 milyon 300 bin doz kadarı sağlık çalışanlarına yapılacak olan Çin aşısının 700 bin doz ise yaşlılara yapılacağı ortaya kondu.

Altaylı'nın belirttiğine göre ülkede 65 yaşın üstüne olan vatandaş sayısı 8 milyon civarında  ve bunların sadece 350 binlik bir kısmı aşı olabilecek. 

Aşılar nerede?

Fatih Altaylı, Çin'den gelen aşının üstünden 17 gün geçtiğini hatırlatarak BioNTech aşısının nerede olduğunu sordu. Altaylı, Bakanlığın "Peyderpey gelecek" şeklindeki açıklamasına atıfta bulunarak ne per ne dey ne de per geldi dedi. Peyderpey'in kelime anlamını soran Altaylı, Aşıların devamının ne zaman geleceğini sorguladı. 

BioNTech aşılarının ileri yaş gruplarında daha etkili olduğunu belirten yazar, neden 80 yaş üstündeki vatandaşlara bu aşının  yapılmadığını da sordu.