Hacı Bayram Camii Ve Çevresine Estetik Dokunuş

Hacı Bayram Camii Ve Çevresine Estetik Dokunuş

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında Hacı Bayram-ı Veli Camii'nin alt kısmında kalan Şehit Keskin Sokak'ta yenileme çalışmaları...

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulus Tarihi Kent Projesi kapsamında Hacı Bayram-ı Veli Camii'nin alt kısmında kalan Şehit Keskin Sokak'ta yenileme çalışmaları yapıyor.

Kültür ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanlığı, proje kapsamında yürüttüğü çalışmalara Hacı Bayram-ı Veli Camii'nin kuzeybatı bölümünde kalan Şehit Keskin Sokak'ın güzelleşmesi ve bölgenin tarihi dokusuna uygun olarak yenilenmesini de ekledi. Daire Başkanı Akarpınar Uludağ, bu konuda hazırladıkları projenin Bölge Koruma Kurulu tarafından onaylanmasıyla uygulamaya geçtiklerini belirterek, proje kapsamında Hacı Bayram Camii sur duvarının da restore edildiğini söyledi. Uludağ, Şehit Keskin Sokak'ta yapılan çalışmalar hakkında da, "Hükümet Caddesi kısmında 550 metrekare park düzenlemesi, Şehit Keskin Sokak'ın tamamında kentsel tasarım kapsamında 3 bin 400 metrekare yol düzenlemesi ve Gülbaba Sokak'ın başına da 21 araçlık kapalı otoparkın yapım çalışmalarını sürdürüyoruz. Çalışmalarımızın yüzde 80'i tamamlandı. Ayrıca Hacı Bayram-ı Veli Camii'nin sur duvarı, yine Koruma Bölge Kurulunun onaylı projesine uygun olarak aslına uygun şekilde restore edildi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Hacı Bayram Camii ve çevresi hak ettiği güzelliğe kavuşacak" dedi.

Hacı Bayram Camii Ve Çevresine Estetik Dokunuş

Kaynak : İHA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.