Haftanın ilk gününde bizleri neler bekliyor?

Yeni bir haftaya başlarken bugün aynı zamanda tüm öğrenciler için 2018-2019 yılı Eğitim ve Öğretim hayatının ilk ders zili çalacak. Tüm öğretmen, öğrenci ve velilere güzel ve başarılarla dolu bir yıl olmasını diliyorum.
 
Günün gezegen pozisyonlarına ve açılarına baktığımızda; sabahın ilk saatlerinde Ay yay burcundaki seyrinde devam ediyor olacak. Ay yay burcunda iken; dış ticaret, yabancılar,akademik eğitim öğretim, kendimizi geliştirmek adına danışmanlık almak, yayıncılık ve reklam bağlantılı projelerimizi hayata geçirmek, sportif faaliyetlere yönelmek ana başlıklarımız olacaktır. Tek yapmamız gerekense abartılı her türlü eğilimden uzak durmak olmalıdır.
 
Sabah saatlerinde duygularımızı ifade etmekte zorlanabiliriz. Ailemizle iletişim halinde olacağımız bugün duygularımızı ifade edemeyeceğiz. Sevgimizi ifade etmekte sıkıntılar yaşayacağız. Sevdiğimiz insanlarla tartışmalar yaşayabiliriz bu konuda daha dikkatli olmalıyız. Günün ilk saatlerinde enerjimiz yüksek olacak. 
Maddi konularda problemlerle karşılaşabiliriz. Aile içi maddi kaynakların kullanımı , miras konuları gündeme gelebilir. Bugün iş ortamında yapacağınız görüşmeler sizi hayal kırıklığına uğratabilir. 
 
Bugün sözleşme imzalayacak olanlar ya da bir ortaklık yapmak isteyenlere tavsiyem çok dikkatli olmalısınız. Zararlı bir anlaşma yapabilirsiniz.
Çocuğu olanlar bugün çocuklarıyla daha çok ilgilenmeli. Sevginizi hissettirin ve çatışmalardan uzak durun. 
 
Saat 14:08' de Ay Oğlak burcuna geçip 2.5 günlük seyrine başlayacak. Bu süreç içerisinde kariyer, akın geleceğe dair planlar yapmak ve hedeflerimize ulaşmakta hırslı, pratik bir yaklaşımla hareket etmek duygusal güvenliğimizi doyurma noktasında temel gereksinimlerimiz haline gelir. Bu pozisyonu zamansız, nedensiz, davetsiz gelen hüznün karamsar bir ruh halinin sizi boğmasına izin vermek yerine yaşça sizden büyük ya da otorite pozisyonundaki kişilerle bağlantı kurmak, gerçekçi hedefler üzerine planlar yapmak, disiplin ve istikrar gerektiren işlere odaklanmak biçiminde değerlendirebilirsiniz. 
Ay oğlak burcunda iken dişler, iskelet sistemi ve deriyle bağlantılı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.
 
Akşam saatlerinde ise sabah ki sıkıntıları geride bırakacağımız; gökyüzünde daha olumlu açıların olacağı bir gece yaşayacağız.
Güzel bir hafta olması dileğimle, sevgilerimle...

Önceki ve Sonraki Yazılar