• BIST 102.715
  • Altın 223,931
  • Dolar 5,2843
  • Euro 5,9542
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 12 °C

Hain Darbe girişimi Sonrası ortaya ilk kez çıkan bilgi!

Hain Darbe girişimi Sonrası ortaya ilk kez çıkan bilgi!
15 Temmuz gecesi FETÖ’cü cuntacıların Genelkurmay Karargahı’nı 120 özel kuvvetler personeliyle ele geçirdiği ortaya çıktı.

Bunlardan bir kısmının Akıncı Hava Üssü’nde toplandığı ve sonrasında otobüsle Karargah’a getirildiği belirlendi. Bu ilk grubun Karargah’a ulaşmasının ardından kalkışma için düğmeye basıldığı ve komutanların rehin alındığı saptandı


15 Temmuz gecesi FETÖ’cü cuntacıların Genelkurmay Karargahı’nı 120 özel kuvvetler personeliyle ele geçirdiği ortaya çıktı. Bunlardan bir kısmının Akıncı Hava Üssü’nde toplandığı ve sonrasında otobüsle Karargah’a getirildiği belirlendi. Bu ilk grubun Karargah’a ulaşmasının ardından kalkışma için düğmeye basıldığı ve komutanların rehin alındığı saptandı.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı cuntacıların 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Karargahı'nı 120 özel kuvvetler personeliyle ele geçirdiği ortaya çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın darbe girişimine ilişkin soruşturması çok yönlü olarak yürütülüyor. Savcılık, 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Karargahı'nda görev alanları ve bu cuntacıların hangi birliklerden geldiğini belirledi. Ankara Anayasal Düzene Karşı Suçları Soruşturma Bürosunca darbe girişiminin Genelkurmay Karargahı ayağına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, alınan ifadeler ve incelenen kamera görüntülerinin ardından önemli tespitlere ulaşıldı.

OTOBÜSLE TAŞINMIŞLAR 

15 Temmuz günü Genelkurmay Karargahı'ndaki görevlendirmeleri inceleyen savcılık, FETÖ'cülerin kendilerinden olmayanları mesai bitiminde gönderdiklerini tespit etti. Genelkurmay'da görevli 150 civarı cuntacının kalkışmada faal rol aldıkları tespit edildi. Bunların arasında koruma taburu personelinin de bulunduğu belirtildi. Savcılık, yaptığı tahkikatda o gece Genelkurmay Başkanlığı'na Özel Kuvvetler'den 120 kişinin geldiğini tespit etti. Bunlardan bir kısmının Akıncı Hava Üssü'nden toplanarak otobüsle Genelkurmay'a geldiği anlaşıldı. Bu grubun gelmesiyle cuntacıların darbe girişimi için düğmeye bastığı ve komutanların derdest edilerek rehin alındığı tespit edildi.

YENİŞAFAK

Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim