Halk TV programcısı Levent Gültekin'e düzenlenen saldırı hakkında 2 tutuklama kararı

HALK TV ekranında yorumlarıyla dikkat çeken gazeteci Levent Gültekin saldırıya uğramıştı. Yaşadığı saldırıyla ilgili flaş bir gelişme yaşandı..

Halk TV programcısı Levent Gültekin'e düzenlenen saldırı hakkında 2 tutuklama kararı
Yayınlanma Tarihi : 24 Mart 2021 06:00

Türkiye'de gazeteci ve siyasilere yönelik sokak saldırıları devam ediyor. Önce Gelecek Partisinden Selçuk Özdağ'a saldırılar oldu sonrasında ise Yeniçağ gazetesi temsilcisine yönelik bir saldırı gerçekleşti.

Ardından KRT ekranında çalışan bir gazeteciye saldırıldı. Sonrasında ise Levent Gültekin saldırıya uğradı.

Daha öncede Gazeteci - yazar Sabahattin Önkibar saldırıya uğramıştı.. 

Tüm bu saldırılar tepki çekerken saldırganlar ya serbest bırakılıyor ya bulunamıyordu. Halk TV programcısı Levent Gültekin'e yönelik saldırıda flaş bir gelişme yaşandı.

Bilindiği gibi Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 8 Mart'ta Levent Gültekin'e bir grubun saldırması üzerine bir çalışma başlattı.


Bu çalışma kapsamında Güvenlik kamera görüntülerini inceleyen ekipler, tespit ettiği 3 şüpheliyi gözaltına aldılar.

Sonrasında ise Gazeteci Levent Gültekin'e HALK TV ekranındaki televizyon programına katılmak için gittiği Bakırköy'de saldırdığı iddia edilen 3 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından Bakırköy Adliyesine getirildiler. Adliyede savcılığa ifade veren 3 şüpheliden 1'ri Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken diğer 2 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi...

Olayla ilgili soruşturmada yaşanan bu flaş gelişme sonrası yeni gözaltı veya tutuklamalar olup olmayacağı henüz bilinmiyor..