Halk TV programcısı Levent Gültekin'e saldıranlar kimdi? Canlı yayında flaş açıklama

Halk TV programcılarından olan gazeteci Levent Gültekin saldırıya uğramıştı. Saldırganlar kim merak edilirken canlı yayında flaş bir açıklama yapıldı

Halk TV programcısı Levent Gültekin'e saldıranlar kimdi? Canlı yayında flaş  açıklama
Yayınlanma Tarihi : 27 Mart 2021 02:00

Türkiye'de gazeteci ve siyasetçilere yönelik saldırılar devam ediyor. Son mağdur ise muhalif gazeteci Levent Gültekin oldu.

Halk Tv'de program yapan Levent Gültekin geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramış ve ağır yaralanmıştı. Bir çok kesimin tepki gösterdiği saldırı sonrasında yaşananlar ise merak ediliyor.

Dün akşam ise Halk TV ekranında dikkat çeken bir yayın yapıldı. Bu yayında gazeteci Levent Gültekin gerçekleşen saldırı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Levent Gültekin'in o açıklamasından bazı başlıklar.

Gazeteci Levent Gültekin, kendisine yapılmış olan saldırıyı organize eden şahısı bularak görüşme teklif ettiğini belirtti.

Halk TV'de katılacağı program için gittiği Bakırköy'de kalabalık bir grubun saldırısına uğrayan gazeteci Levent Gültekin, kendisine yönelik saldırıyı organize eden kişiyi bulduğunu açıkladı.

Gültekin, "Saldırı emri vereni aradım, görüşelim dedim" şeklinde konuşarak saldırıyı organize eden kişilere ulaştığını dile getirdi.  

"Bu işi organize edeni buldum. Meğer bunlar asıl saldırıyı, Gara şehitlerinin olduğu gün program yapmadık ya, o gün planlamışlar" diye konuşan Gültekin "Sosyal medyadan buldum. Mesaj attım. Gel oturalım konuşalım. Bana neden düşmansın? Bu kadar öfkenin kaynağı nedir konuşmak isterim dedim. İki gündür cevap vermedi. Seni nedir öfkelendiren de 25 kişiyi toplayıp üzerime saldın" ifadelerini kullandı. 
 

İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanı'na da faillerin yakalanması için çağrıda bulunan Gültekin, "Buradan İçişleri Bakanı'na Adalet Bakanı'na tekrar söylüyorum. İki kişi tutuklayarak konuyu kapatacağını düşünüyorlarsa ayıp ediyorlar. İkisi de o koltuğu işgal ediyorlarsa, çete hukukunu sokakta kim egemen kılmak isteyen kim olursa olsun gerekli cezayı vermeleri gerekiyor" şeklinde konuştu.