Halkın sesini duyuran İlber Ortaylı çileden çıktı! Kesintiye isyan etti! Zamanı Artık Geldi

Türkiye'nin sayılı Profesörleri arasında yer alan İlber Ortalı çileden çıktı! Hem kendi sıkıntısını dile getirdi hem vatandaşların sesi oldu

Halkın sesini duyuran İlber Ortaylı çileden çıktı! Kesintiye isyan etti! Zamanı Artık Geldi
Yayınlanma Tarihi : 10 Ocak 2021 23:29

Yaptığı her açıklamayla Olay Olan İlber Ortaylı yazmış olduğu köşe yazılarıyla da gündem olmayı başarabilen bir isim.

İlber Ortaylı Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında gündem olacak satırlara yer verdi. İsyanıyla halkın adeta sesi oldu. Kimsenin dile getirmeye cesaret edemediği bir konuyu gündeme getirdi.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Hürriyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında, 30 Aralık günü evinin de dahil birçok evin elektriğinin kesildiğini belirterek oldukça sert ifadeler kullandı

İsyan eden İlber Ortaylı, "30 Aralık günü, 3 gün 4 gecelik sokağa çıkma yasağından bir gün önce benim evim dahil birçok evin elektriğinin ikazsız kesildiğini gördük. Bunun hukuk ihlalinden önce en basit gelenek ve etik kurallarla bağdaşmayacağı çok açık. Doğacak sonuçları nasıl göze alıyorsunuz?" diyerek adeta tepki gösterdi. 

Halkın sesi olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı'nın bugünkü köşesinde yer alan ilgili bölüm şu şekilde
 
Bu pandemi döneminde 30 Aralık günü, 3 gün 4 gecelik sokağa çıkma yasağından bir gün önce benim evim dahil birçok evin elektriğinin ikazsız kesildiğini gördük ifadelerini kullanan İlber Hoca durmuyor isyanını sürdürüyor ve Bunun hukuk ihlalinden önce en basit gelenek ve etik kurallarla bağdaşmayacağı çok açık ifadelerini kullanıyor.

Sorularına devam eden İlber Hoca isyan edip aynen şu ifadeleri kullanmış : Doğacak sonuçları nasıl göze alıyorsunuz? Bir hizmeti özel sektöre devretmenin yaptırımları bu mu olmalı? Maalesef medyada ve bazı güvenlik dallarında da şirketlerin kontrat kurallarına uymadıkları, abonelik kaidelerine uymadan ek ödeme taleplerinde bulundukları görülüyor. Bu uygulamaların önünün alınmasının zamanı geldi. diyerek hem vatandaşları hem yetkilileri yazısıyla bilgilendiriyor. İlber Ortaylı'nın gündem olan bu yazısı dikkate alınır mı alınmaz bilinmez ama İlber Hocayı çok kızdırmış oldukları bir gerçek. 

İlber Ortaylı'nın yazılarına Hürriyet gazetesinden ulaşabilirsiniz. Haberi yurt gazetesinin internet sitesinde görünce sizlerle paylaşmak istedik.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.