Hamsi fiyatları borsayla yarışıyor bir iniyor bir çıkıyor son rakam belli oldu

En çok yediğimiz kış balıkları arasında yer alan hamsi bir iniş bir çıkışla kafaları karıştırıyor. Son rakamlar Ordu'nun Fatsa ilçesinden..

Hamsi fiyatları borsayla yarışıyor bir iniyor bir çıkıyor son rakam belli oldu
Yayınlanma Tarihi : 14 Kasım 2020 20:41

Hamsi fiyatları borsa gibi bir iniyor bir çıkışıyor. Son zamanlarda doların artış ve inişinden çok vatandaşın en çok merak ettiği şey hamsi fiyatları.

Geçtiğimiz haftalarda 50 liradan satılan Hamsinin fiyatı 10 liraya kadar indi. Bazı şehirlerde 10 lira olan hamsi Ordu'nun Fatsa ilçesinde 10 liradan satılıyor.

Havaların soğuması nedeniyle hamsi bolca avlanmaya başlandı. Fiyatı da bu nedenle düştü. Geçtiğimiz haftalarda 50 lira olan hamsi önce 40 ardından 30 sonrasında 20 ve 15 lira derken artık 10 TL'den satılmaya başlandı.. 

SATICI DA MUTLU ALICI DA

Fiyatlardaki düşüş nedeniyle hamsi satışları patlama noktasına ulaşırken Fatsalı Balıkçı Selahattin İlişe İHA'ya konuştu...

"Hamsi bu hafta itibarıyla denizlerde daha fazla avlanmaya başlandı. Bu durum da tezgahlara yansıdı ve kilosu 10 TL'ye kadar düştü açıklamasında bulunan İlişe şunları söyledi

 Bol çıkan hamsi böyle devam ederse fiyatlar daha da düşecektir. Hamsi sezonu geldi ve artık sofraları hamsi süsleyecek. Satışlarımızdan son derece memnunuz" 

Öte yandan Ulusalpost'un derlemesine göre: Hamsinin önümüzdeki günlerde daha fazla fiyatlarda düşüş yaşaması beklenmiyor.. Alt taban fiyatın 10 lira olacağı düşünülüyor..

Hamsi fiyatları borsayla yarışıyor bir iniyor bir çıkıyor son rakam belli oldu

Kaynak:Haber Kaynağı