Hande Fırat Erdoğan'ı eleştirdi! Çocuklarımız terörist değildir diye çıkıştı

AKP'lilerin en çok sevdiği isimler arasında yer alan Hande Fırat'tan şaşırtan Boğaziçi yazısı. Herkes yazısını okuyunca çok şaşırdı.

Hande Fırat Erdoğan'ı eleştirdi! Çocuklarımız terörist değildir diye çıkıştı
Yayınlanma Tarihi : 05 Şubat 2021 18:34

Hürriyet yazarlarından Hande Fırat ezber bozdu. Köşesini açan yazısını sanki başka birisi yazmış sandı. 15 Temmuz Hain FETÖ darbesi sonrası yapmış olduğu canlı bağlantıyla Türkiye'nin adını en çok duyduğu isimler arasına girmişti Hande Fırat..

Hürriyet gazetesinde yazılar Yazan Hande Fırat Boğaziçi konusunda sert eleştirilerde bulundu ve çocuklarımız terörist değildir diyerek isyan etti.

Siyasi görüş olarak daha çok AKP'ye yakınlığı ile bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanmasını protesto eden öğrencilere 'terörist' diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı sert sözlerle eleştirdi.

Hürriyet yazarı Hande Fırat, "Protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir" ifadelerini kullandı. 

Hande Fırat olay olan yazısında, "Kanunlar çerçevesinde herkes gibi onların da protesto etme hakkı var. Onları kullanmak isteyen, aralarına sızmak için uğraşanlar olacaktır. Buna hem gençler, hem de devlet müsaade etmemeli. Ancak devlet bunu onların protesto hakkını engellemeden yapmalı. Aralarına sızanlar terörist ise hukuken gereği yapılır, onların dışında protesto hakkını kullanan çocuklarımız terörist değildir. Siyasetçilerden 'Keşke Gezi’nin ilk üç gününde o gençlerle diyalog kurulsaydı' sözünü çok duydum... Boğaziçi eylemlerini Gezi’ye benzetmiyorum. Ancak yetkililerin gençleri dinlemesi gerektiğini düşünüyorum. Gençler de “Görüşelim” diyenlere, gitmemezlik etmesinler. Diyalog her şeyin başıdır." diyerek uyarılarda bulundu.

Hande Fırat tarafından yazılan yazının tamamına Hürriyet gazetesinden ulaşabilirsiniz. Hande Fırat'ın yazmış olduğu bu yazı gerçekten olay olacak türden.. 

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.