Hande Fırat'tan kötü haber Yüzünde Detarjan Patladı Hürriyet'e Ara verdi

Hande Fırat'tan kötü haber Yüzünde Detarjan Patladı Hürriyet'e Ara verdi

Gazeteci Hande Fırat'tan korkutan haber geldi... CNN Türk'te sunuculuk yapan ve Hürriyet'te yazılar yayınlayan Fırat geçirdiği ev kazası sonrasında apar topar hastaneye kaldırıldı ve gazetecilik faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı...

Gazeteci ve sunucu Hande Fırat ev kazasında yaralanarak hastaneye kaldırıldı. CNN Türk kanalındaki Gece Görüşü programının moderatörlüğünü üstlenen Hande Fırat bir süre faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı.

Bulaşık makinesi deterjanları patladı

CNN Türk'te moderatörlük yapan ve Hürriyet gazetesinde de yazılar yayınlayan gazeteci Fırat talihsiz bir ev kazası geçirdi. Bulaşık makinesi deterjanlarını birbirinden ayırmak için uğraşırken deterjanlar patladı. parlatıcının da patlama esnasında iki gözüne geldiği öğrenilen Hande Fırat apart topar hastaneye kaldırıldı.

İki gözünde de hasar var

Hastaneye kaldırılan Fırat'ın iki gözünde de hasar oluştuğu kaydedilirken, bir yandan da serum ve kortizon tedavisi gördüğü öğrenildi. Fırat, doktor tavsiyesi ile antibiyotik ve güneş gözlüğü kullanıyor.

İşe ara verdi

Hürriyet gazetesinde yazılar yazan ve CNN Türk'te sunuculuk yapan başarılı gazeteci Fırat, mecburi olarak bir süre görev yapamayacak.

Hande Fırat kim?

Ankaralı gazeteci 1974 senesinde dünyaya gözlerini açtı. Ankara Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Bölümü'nden lisans eğitimi alan Fırat, pek çok televizyon kanalında yer aldı. Kanal D, BRT ve NTV gibi kanallarda çalışan Fırat, 1999 senesinde CNN Türk'te başbakanlık muhabiri oldu. 2011 senesinde CNN Türk'te, 2014 senesinde de Kanal D'nin Ankara temsilcisi oldu. 

2016 Türkiye askeri darbe girişimi esnasında Fırat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı görüntülü olarak aradı ve CNN Türk ekranlarında konuk etti. Bu yayın sonrasında halk sokağa döküldü ve gelişmede Fırat'ın başarısı 43. Altın Kelebek Ödülleri'nde "Yılın Medya Olayı" dalında ödül almasını sağladı.

2005 senesinde Nehir isminde bir kızı olan Fırat, İngilizce ve Fransızca dillerini biliyor. Resimle de ilgili olan Hande Fırat 2019 senesinde Renklerdir Patlayan isimli sergisini CerModern'de sergiledi. 60 yağlıboya resmini sergileyen gazetecinin 24 Saat adlı bir kitabı da var.