• BIST 120.058
  • Altın 314,199
  • Dolar 6,0746
  • Euro 6,5638
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -2 °C
  • İzmir 10 °C

’Hangi Okulda Okumalıyım Eğitim Platformu’na İtü’den Destek

’Hangi Okulda Okumalıyım Eğitim Platformu’na İtü’den Destek
İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, bu yıl destek vereceği projeler arasında "Hangi Okulda Okumalıyım...

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi, bu yıl destek vereceği projeler arasında "Hangi Okulda Okumalıyım Eğitim Platformu'nu da seçti.

Hangi Okulda Okumayım Platformu Yöneticileri Ceren Kavaklı, Beste Diriöz, Mürişde Ağırman ve Turgut Kavaklı İstanbul Teknik Üniversitesi Çekirdek Platformunda projenin tanıtımını yaptı. Tanıtımını yaptıkları projenin desteklenecek projeler arasında yer almasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Hangi Okulda Okumayım Platformu Yöneticilerinden Turgut Kavaklı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi; teknoloji tabanlı yenilikçi iş fikirlerine sahip, fikrinin inovatif ve ticari faaliyete dönüştürülebilir olduğuna inanan tüm girişimciler ve girişimler için en doğru adrestir. 2012 yılında kurulan ve yüzlerce başarılı projeye imza atan merkez bu yıl destek vereceği projeler arasında 2017 yılında yayın hayatına ve saha çalışmalarına başlayan Hangi Okulda Okumalıyım Eğitim Platformu'nu da seçti. Veli, öğrenci ve eğitim kurumları arasında köprü oluşturan eğitimin yeni arama motoru olarak hizmet veren www.hangiokuldaokumaliyim.com eğitim platformunun bu desteği aldıktan sonra büyüme ivmesine hız katacağı ön görülüyor. Şimdiden 400 okula temas eden, bünyesinde 4 binden fazla okul barındıran platformun bu yılın sonuna kadarki hedefi tüm Türkiye'deki özel eğitim kurumlarına ulaşmaktır. Ayrıca devlet okullarına da yer vermektir" dedi.

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim