Hatalı basım paralar neden pahalı? Hatalı basım para alanlar kimlerdir?

Son dönemde herkesin merak ettiği bir konuya açıklık getirmek istiyoruz. Neden hatalı paralar bu kadar pahalıdır?

Hatalı basım paralar neden pahalı? Hatalı basım para alanlar kimlerdir?
Yayınlanma Tarihi : 06 Ocak 2021 03:50

Herkes soruyor ve araştırıyor. Basına yansıyan haberler vatandaşları meraklandırıyor. Belki bana da hatalı paralı denk gelir diye akın akın internet üzerinde araştırmalar yapıyorlar.

Ve herkesin sorduğu bir soru var. Hatalı Paralar neden pahalı? Nedeni çok açık. Koleksiyon olduğu düşünülüyor ve bu yüzden hatalı paralar pahalı oluyor.

Hatalı para piyasası o kadar korkutucu boyutlara gelmiş durumda ki kimi 50 liraya 50 bin lira istiyor kimisi 100 liraya 100 bin lira.

Peki akıl işi mi hatalı bir paraya bu kadar para vermek...

Sosyal medyada ve çokça gazetede hatalı paraların servet değerinde olduğuna yönelik haberler yapılsa da hatalı parayı şu kadar satın aldı haberine neredeyse hiç rastlamamışız durumdayız.

Boş gündemden öteye geçmeyen bu tarz haberler umut tacirliğinden başka bir şey değildir. Bugün yine basını bu tarz haberler süsleyince açıklık getirmek istedik.

Basında hatalı paraları koleksiyonerler satın alıyorlar diye haberler ortalıkta dolaşıyor olsa da servet peşinde koşanlara verilecek en güzel cevabı Esat Kaplan veriyor.

Esat Kaplan Türkiye'nin önde gelen ve Dört tonluk para koleksiyonuyla tanınan bir isimdir. Esat Kaplan konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada hatalı paralar için aynen şu ifadeleri kullanıyor... "Bir kuruştan fazla etmezler. Hatta o para geçmeyebilir"  ifadelerini kullanıyor.

Yani Hatalı paraları alanlar kimler? Hatalı paraları kim alır diye soranlar anlaşılan daha çok ajanslarda haber olacağa benziyorlar..

Ulusal POST .COM kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz...