Havalar Buz Tutuyorken Daha Da Beter Olacak! Sıcaklıklar Öyle Düşecek Ki...

Havalar Buz Tutuyorken Daha Da Beter Olacak! Sıcaklıklar Öyle Düşecek Ki...

Havalar buz tutuyor, evlerde ısınmak zorken dışarı ekmek almaya çıkmak bile çok zor. Meteoroloji ise son dakikada kötü haberi verdi. Hava sıcaklıkları inanılmaz şekilde düşecekken, tahmin edilen derece kan dondurdu!

Yeterince soğumamış gibi havalar daha da kötüye gidecek. Kar yağışının ardından biraz da olsa güneş gördükten sonra güneş tekrar veda edecek ve kar yağışı gerçekleşecek. Meteoroloji bu sefer kötü haber verirken don olaylarına karşı da uyarıda bulundu.

Meteoroloji, son dakika hava tahminlerini yayınladı. Eksi on yedi dereceye kadar hava sıcaklıkları düşebilir diyen meteoroloji hiç sevindirmedi. Hava sıcaklıklarında tekrar yaşanacak düşüş haberi şimdiden herkesin kanını dondurdu. 

Yağışa karşı uyardılar

Meteorolojinin son dakika tahminlerine göre bazı iller yağışlı geçecek. Şehirleri isim isim açıklayan meteoroloji genel müdürlüğü Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bingöl çevreleri, İzmir'in kuzey ve batı olan kısımlarını işaret ederken Şanlıurfa'nın doğuya bakan ilçelerini ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunu yağışlara karşı uyardı.

Özellikle Güneydoğu Anadolu ile Kuzey Ege kıyı kesimlerini sağanakla beraber yağmur bekliyorken, kalan kısımlarda kar ve karla karışık yağmur bekleniyor. Hakkari ve Şırnak'ın yüksek kesimlerinde sabah itibari ile, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu'nun yükseklerinde ise gece yoğun kar tahminler arasında...

Don olayları yaşanacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre batı kesimlerinde üç dereceye kadar bir hava sıcaklığında azalma beklenirken, doğuda durum daha da kötü. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğu kısımlarında en az dört en fazla 8 serece sıcaklıkta azalma bekleniyor. Bunun yanında meteoroloji Marmara, iç ve doğu kesimlerini don olaylarına karşı uyardı.

Çığ tehlikesi yüksek

Karadeniz'in doğusunda, iç kesimlerinde ve de Doğu Anadolu bölgesinin doğu kısımlarında ise çığ oluşma tehlikesine karşı meteorolojiden ikaz geldi. Rüzgar ise güney ve güneybatı, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzeyli yönlerden orta şiddette esecekken, İç Anadolu'nun güneyi ve Akdeniz'de kuvvetli esecek ve yer yer fırtına yaratma ihtimali bulunuyor.