Hepimizin severek yediği tereyağı bal karışımıyla ilgili bilinmeyen gerçek bu etkisi şaşırtıyor..

Hepimizin severek yediği tereyağı bal karışımıyla ilgili bilinmeyen gerçek bu etkisi şaşırtıyor..

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan bal ve tereyağla ilgili pek bilinmeyen gerçekler. Onları lezzetli diye tercih ediyoruz. Peki bunu hiç düşündünüz mü?

ULUSALPOST.COM*ÖZEL İÇERİK - Büyükannem ilkokula gittiğim zamanlar her sabah mutlaka ekmeğime bal ve tereyağ karıştırıp yedirirdi. Bir şeyi itiraf edeyim ne o baldan nede o tereyağın lezzetinden hiç bir yerde bulamıyorum.

Ancak gel zaman git zaman bu bende alışkanlık haline geldi. Bir arkadaşım sordu niye bu şekilde karıştırıp yiyorsun. E dedim bu böyle yenilir.

Bu arada soruyu soran arkadaşım Makedon.. Yani bizim kültürümüz biraz benzer olsada farklılıklar var. Mesala onlar sabah kahvaltılarında Pişi ve Biber sosu yerler genelde. Ve Ayvar...

Biz ise işte tereyağ bal - Hatta onu Türk kahvaltıları satılan bir mekana götürmüştüm lokantaya girdiğinde çok şaşırdı bu ne böyle 30 çeşit. Hepsini yiyecekmiyiz diye sorup şaşırdı..

Her neyse sizler için ilk olarak Tereyağ faydaları nelerdir ? Bunları araştırdım..

A vitamini sayesinde göz sağlığını koruyan tereyağ bir çok hastalığa karşı korur. Az miktarda kullanılırsa terayağ kalp sağlığına da iyi gelmektedir. Öte yandan tereyağ koleströlü de düzenlemektedir..

Peki tereyağın vazgeçilmezi olan Balın faydaları nelerdir? Bal bilindiği gibi enerji kaynağıdır en büyük yararı da doğal enerji kaynağı olmasıdır kuşkusuz.  Ulusalpost'un derlemesine göre : Bal vitamin ve mineral zengini bir besindir. Kalsiyum sayesinde kemiklerimizin güçlenmesini sağlar demir sayesinde ise dolaşım sistemine katkılar sağlar. Bal bir çok sağlık problemini çözmeye yardımcı olur..

Gelelim En büyük etkisine.. Bal ve tereyağ karışımın doğal bir balgam söktürücü olduğunu biliyor muydunuz? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu balgam söktürmek için Bir kür öneriyor ve o kür tereyağ-bal kürü..

İnatçı balgam sorunundan şikayetçiyseniz 1tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı tereyağını karıştırarak gece uyumadan önce bir kaşık yiyin. Bir kaç gün bu uygulamayı yaparsanız balgam sorunundan kurtulmuş olacaksınız..

ULUSALPOST.COM - ÖZEL İÇERİK * KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ ALINTI YAPILAMAZ..