Her gün çöp aldıkları evden almış oldukları son poşetin içinden çıkanlar hayrete düşürdü!..

Her gün çöp aldıkları evden almış oldukları son poşetin içinden çıkanlar hayrete düşürdü!..

Samsun'da Belediye'ye bağlı temizlik personeli olarak görev yapan belediye işçileri her gün bir evin camından çöp alıyordu. Yılbaşı günü yine rutin işlerini yapmak için evin önüne giden temizlik ekibi...

Samsun'da Belediye'ye bağlı temizlik personeli olarak görev yapan belediye işçileri her gün bir evin camından çöp alıyordu. Yılbaşı günü yine rutin işlerini yapmak için evin önüne giden temizlik ekibi...

Samsun'da İlkadım ilçesi Çiftlik Mahallesi'nde yaşayan 18 yaşındaki Ahmetcan ve 13 yaşındaki Mehmetcan Bozduman isimli kardeşler, her gün gelip evlerinden çöplerini alan belediye temizlik personellerine küçük bir sürpriz yaparak yeni yıla mutlu girmelerini sağlamak istediler.

Gece Çöp Almaya Gittiklerinde Fark Ettiler

Yılbaşı gecesi yine çöpleri almak için evin camına yaklaşan belediye personeline bir poşet uzatan kardeşler, bu poşette çöp yok sizin için hazırladığımız hediyeler var dediler.

Poşeti ellerine aldıklarında hem şaşıran hem de mutlu olan temizlik ekibi, iki gencin kendilerini duygulandırdığını ifade ediyor. 

Bu olayı sosyal medya hesabından paylaşan İlkadım Belediyesi temizlik personelleri, bu olayı sosyal medya hesaplarından paylaşarak mutluluklarını ifade ettiler. 

Başkan Fark Edince Teşekkür Ziyaretinde Bulundu

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sosyal medya hesabından yapılan bu paylaşımı gördükten sonra gençlere göstermiş oldukları bu örnek davranış sebebiyle teşekkür ziyaretinde bulundu.

Temizlik personeli işçileri de yanına alarak Ahmetcan ve Mehmetcan Bozduman kardeşlerin yanına giden başkan Demirtaş, bu duyarlı davranışlarından dolayı gençlere, satranç takımı ile çeşitli hediyeler verdi. Böyle güzel çocuklar yetiştirdikleri için gençlerin ailesine de teşekkür etti. Çocuklar da başkanın bu ziyaretinden mutluluk duyduklarını dile getirdiler.