Her gün onu severek yiyoruz oysa böbrekleri bitiriyormuş!

Her gün onu severek yiyoruz oysa böbrekleri bitiriyormuş!

Böbrek sağlığınızı korumak için hatalı bu davranıştan mutlaka vazgeçin! Böbrek sağlığınız için bilmeniz gereken önemli bir şey varsa da bu yiyecekleri sofranızdan kaldırmak..

Böbreklerimiz Vücudumuzun en önemli organlarındandır. O kadar değerli ki bu organlar minicik olmalarına rağmen vücudumuz için büyük önem taşırlar.

Böbrekleri biten birisi ya makineye bağlı yaşam sürmek zorunda kalır ya da böbrek nakli olmak zorunda kalır. Uygun böbrek bulunamaz ise yaşam tehlikeye girer.

Peki Böbrek sağlığımız için hangi yiyeceklerden uzak durmalıyız? Vereceğimiz bilgiler sağlığınız için oldukça önemli olup sizlerde mutlaka arkadaşlarınızla paylaşın.

İşte Böbrek Sağlığı İçin zararlı 7 Yiyecek Hakkında genel bilgiler. 

Avokado faydalı bir besin olmasına rağmen fazla tüketildiğinde böbreklerimize zarar verir nedeni ise meyve bünyesinde yüksek oranda potasyum bulunmasıdır.

Kırmızı et her ne kadar sağlığımız için faydalı olsa da çok fazla et yemek zararlı. Böbrek sorunlarına neden olur. Nedeni ise hayvan proteinlerinin matabolize edilmesi zor olduğundandır. Bunla beraber atık ürünlerin giderilmesi böbreklerimiz için büyük bir yük haline gelmektedir.

Her nasıl şekerden uzak durmalıysak Tuzdanda uzak durmalıyız. Tuz çok fazla tüketilirse böbrek sağlığına zarar verir. Konserve çorba veya sebzeler aynı zamanda dondurulmuş pizzalar ve salata sosları gibi işlenmiş paketleniş gıdalar çok fazla tuz içerir bu yüzden onlardan uzak durmalıyız

Böbrek sağlığınız eğer yerinde değilse muz gibi yiyeceklere sınırlama getirin çünkü muzda yüksek oranda potasyum bulunur ve böbrek sağlığı iyi olmayanlara zarar verir

Süt Vitamin ve mineral açısından zengin bir besin ancak aşırı tüketimi içindeki fosfor nedeniyle böbreklerde strese neden olur

Tam buğday ekmeği sağlıklı bir besindir. Ancak fazlası zararlıdır bu besinde de yüksek miktarda fosfor ve potasyum bulunur

Portakal ile portakal suyu c vitamini açısından zengin bir kaynak olsada yüksek oranda potasyum bulunur. Böbreklerinde sıkıntı olanlar uzak durmalıdır. Potasyum kandan çıkmazsa vücudumuz için tehlikeli olabilir.

Evet genel bilgiler bu şekilde sizlerde böbrek sağlığınız için bunlara dikkat edin. Unutmayın her şeyin fazlası zarardır.

İlgili Haberler
En Yeniler