Her kedi Sahibi bilmeli! Kavga Eden Kedileri Ayırmak için Uygulayacağınız 7 Yöntemler

Her kedi sahibinin bilmesi gereken önemli bir bilgi sunacağız. Kedilerin kavgasını önlemek için bilmeniz gereken uyarıları sizler için sıraladık..

Her kedi Sahibi bilmeli! Kavga Eden Kedileri Ayırmak için Uygulayacağınız 7 Yöntemler
Yayınlanma Tarihi : 19 Ocak 2021 07:33

Zaman zaman gerek evimizdeki gerek bahçemizdeki kediler kavga edebilir. Dışarıdaki kedileri ayırmak biraz zor olsa da evdeki kedilerimizin kavgasını ayırabilmek mümkündür.

Bazen kedim komşunun kedisiyle karşılaşmakta ve kavga etmektedir. Şimdi sizlere vereceğim önerileri uygulayarak onların kavgasını önlemekteyim. Sizlerde bu bilgiler doğrultusunda kedilerinizin kavgasını önleyebilirsiniz. işte bilmeniz gerekenler

Kediler niçin kavga eder, belki de bunu nedenini anladığınızda işiniz. Çok daha kolay olacaktır. Çünkü kedilerin kavga etmelerinin nedenleri arasında birden fazla etmen yer alır. Kendi yaşam alanını korumak istemesi, kıskançlık ya da hormonlar gereği, kedilerin ruhlarındaki kavga etmek istemesi onlar arasında çıkabilecek kavga etmek nedenleri arasında sıralanabilir.

Özellikle aynı evden yaşayan birden fazla kedi arasındaki kavga çok sık rastlanan bir durumdur aynı zamanda yolda giderken veya sokaktaki diğer kediler birbirleriyle kavga etmesi onların yaralanması, vücutlarında kanama gibi sorunlara yok acar. Bu nedenle kediler arasında çıkan kavgaları yok etmek için kavgaya sebep olan etmenleri yok etmeniz gerekir.

Kavga eden kediyi ayırmak istiyorsunuz, fakat uğraşmalara rağmen bunu başaramıyorsanız, bu konuda pek sahibi değilsiniz ya da deneyimsiz bir hayvan seversiniz. İşte size kavga eden kedileri ayırmak için uygulayacağınız etkili yöntemler….  

 Kavga Eden Kedileri Ayırmak İçin Ne Yapmalı

Kedilerin kavgası sadece kendilerini zarar vermek olsa da yine de onların kavgalarını bitirmeniz zarar görmemesi açısından cok önemlidir.Sokakta ya da yolda giderken iki kedinin kavga ettiğiniz görmeniz halinde öncesinde hemen onlar arasındaki, mesafenizi koruyarak, size zarar vermelerini engelleyiniz. Daha sonrasında yüksek ses tonu kullanarak onları dikkatini başka yöne çekip, aralarındaki kavgayı sonlandırabilirsiniz.

 Kavga Eden Kediyi Ayırmak İçin Uygulayacağınız yöntemler

Kavga eden kediyi ayırmak için kullanacağınız etkili yöntemler şunlardır;

 • Kedilerin kavga ettiğini gördüğünüzde yüksek ses tonu ile onlara bağırın.
 •  Sesinize destek olması için el vurabilir ya da ayağınızı yere vurarak, tepkinizi gösterebilirsiniz
 •  
 • Baktınız yüksek ses tonu ya da el vurma, ayak vurma gibi yöntemler kavga eden kedileri üzerinden etkili olmadı, bu kez de ses çıkartan eşyaları kullanabilirsiniz.  Evinizdeki yaşayan iki kediniz kavga ediyorsa tava,tahta kaşık ya da tencere gibi eşyaları birbirine vurarak kedilerin dikkatini çekebilirsiniz
 •  
 • Kavga eden kedileri ayırma yöntemlerinden bir diğeri ise onlara ip yumağı top veya çorapları birleştirip, çok hızlı olmamak şartı ile kedileri doğru fırlatınız.
 •  
 • Kedilerin sudan nefret ettiklerini biliyor muydunuz? Aslında kedi kavgasını bitirmek için kullanacağınız en etkili yöntem su dökmek  olacaktır. Üzerine doğru serpiştirilen birkaç damla su bile onların kavgasını ayırmaya yetecektir
 •  
 • Kedilerin büyük bir bölümü poşet torba gibi eşyaların hışırtısından hiç hoşlanmazlar. Bunları duyduğunda derhal kaçıp giderler. İki kedi arasındaki kavgayı sonlandırmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.
 •  
 • Kavga etmek kedilerin ruhunda var. Ancak onların fiziksel olarak zarar görmemesi için onları kavga etmeleri birbirilerini tırmalamaları ve benzeri olumsuz dış etmenlerden korumanız sağlığı acısından son derece önemlidir. Kavga eden iki kediyi ayırmak için kullanacak son yöntem ise üzerine ince bir örtü atarak onların koordinasyonun bozup, kavga etmelerini önlemek oluyor