Herkes Bırakacağını Düşünüyordu! Trump'tan Haber Var Dönüyor...

Herkes Bırakacağını Düşünüyordu! Trump'tan Haber Var Dönüyor...

Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Donald Trump, seçimi kaybettikten sonra koltuğu devretmemek için uzun süre direnmişti. Azledileceği konuşulurken görev devir teslimi yapan Trump'ın siyaseti bıraktığı sanılıyordu. Dönüyor...

Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Donald Trump girdiği son seçimde demokrat aday Joe Biden'a karşı kaybetmişti. Uzun süre direnen hatta oyların çalındığını bile iddia eden Trump, yaptığı açıklamalarla kendisini destekleyen Amerikalıları galeyana getirip kongre binasını basmalarına bile sebep olmuştu.

ABD'nin en renkli başkanlarından biri sayılabilecek olan Donald Trump sosyal medyayı etkin kullanması ve sosyal medya üzerinden açıklamalar yapmasıyla gündem olmayı da seven bir liderdi. Ta ki seçim sonuçları hakkında yorumlar yapamaya başlayana kadar. Sosyal medya hesabı üzerinden sıklıkla kendisini destekleyenlere seslenen Trump, halkı galeyana getirdiği düşüncesi ile Twitter yönetimi tarafından engellenmiş ve hesabı geçici süreyle askıya alınmıştı.

Tüm bu yaşananların ardından görevde daha fazla kalmasını istemeyen Temsilciler Meclisi, Trump'ı azledilmesi ile ilgili girişimlerini başlamışlardı ki sonunda yenilgiyi kabul etti ve 20 Ocak 2021 tarihinde olaysız bir şekilde başkanlık koltuğunu Joe Biden'a bıraktı.

Geri Döneceğim!

Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanı Donald Trump, girdiği başkanlık seçimlerinde demokrat aday Joe Biden'a karşı kaybedince Amerika halkını ayaklandırmış ve ortalıkta tozu dumana katmıştı. Uzun süre başkanlık koltuğunu devretmeyen ve hatta seçimlerin yenilenmesini isteyen Donald Trump, güçlükle de olsa 20 Ocak'ta başkanlık koltuğunu yeni Başkan Joe Biden'a devretmişti.

Devir işlemlerinin ardından Washington'dan ayrılıp, Florida'ya giden eski başkan Donald Trump, görevi bırakalı henüz 6 gün olmasına rağmen geri döneceği mesajı verdi.

Florida'da "Eski Başkan Ofisi" adı altında bir ofis açan Trump'ın siyasi çalışmalarına buradan devam edeceği belirtiliyor. Bu ofisi; basın açıklamaları, yazışmaları, resmi ve kamuoyuna yönelik düzenleyeceği etkinlikleri yönetmek amacıyla açtığı belirtilen Trump'ın en kısa sürede yeniden siyaset sahnesine çıkmaya hazırlandığı ifade ediliyor.

Bu Bir Son Değil

Washington'dan ayrılırken bunun bir son olmadığını geri döneceğini ifade eden Donald Trump'ın yeni bir siyasi parti kurma oluşumu içerisinde olduğu belirtiliyor.

Yakın çevresine sürekli siyasi parti kurmaktan bahsettiği ifade edilen Trump'ın şimdiden partisine koymayı düşündüğü ismin bile belli olduğu söyleniyor. "Patriot (Vatansever) Party" isimli bir parti kurmayı hedefleyen Donald Trump, siyasi arenadan uzun süre uzak durmayacak gibi görünüyor.