Herkes bu tohumun peşinde ! 1 Ayda 8 kilo kadar verdiriyor

Herkes bu tohumun peşinde ! 1 Ayda 8 kilo kadar verdiriyor

Hollywood yıldızlarının bile kullandığı tohum son günlerde popüler bir hale geldi! Etkilerinden bahseden uzmanlar 1 ayda hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olduğunu belirtiyorlar.

Son zamanlarda bir çok ünlü isminde peşinde olduğu teff tohumlu çay en popüler hale gelen diyet içeceği oldu. 

Hollywood yıldızları tarafından zayıflamak için kullanılan bu tohumun etkisini çok sayıda insan merak ediyor. Teff tohumlu çay hakkında eğer bilginiz yoksa tef tohumu hakkında bilgi içeren bu içerikte aklınıza takılan bütün sorulara cevap bulacaksınız. Nasıl yararlar sağlar faydaları nelerdir her şeyi öğreneceksiniz

Besin değeri oldukça yüksek olan bu tohum dünyadaki en etkili tahıllardan birisidir. Kalsiyum deposu olan ve aynı zamanda lif kaynağı olmasıyla bilinir.

Enerji kaynağı olan teff kemik sağlığını korur ve kilo vermeye yardımcı olur.

Besin değeri açısından yüksek olmasına rağmen sindirimi kolaydır.

En önemlisi bu tohumda glüten yoktur.  Teff tohumlu çayın içerisinde yaklaşık 20 civarı bitki bulunduğu bilinir.

Bu çay sayesinde vücuttaki toksinler atılır zayıflamaya katkı sağlanır.. Diyet esnasında kilo vermeyi hızlandıran özelliği vardır.

Kullananlar genelde olumlu etkileri hakkında yorumlarda bulunmaktalar.

Teff tohumu zayıflamak için nasıl kullanılır?

Bitki çayı olarak kullanılan bu tohum zayıflamaya etkisiyle bilinir. Ancak kullanımında bilinmesi gereken detay kahvaltıdan yarım saat önce kaynar su içine eklenip demlenmesi gerçekleştirilmesidir. Tahmini olarak yaklaşık 5 ila 6 dakikada demlenmiş oluyor. Ulusalpost'un haberine göre: İştahı kapatan özelliği bulunduğundan kilo vermeyi sağlıyor.  Ancak bilinmesi gerekir ki sadece çay kullanararak zayıflamak mümkün değildir. Kilo vermek için profesyonel bir uzmandan destek almanızda ve kendinize göre bir beslenme ve spor programı hazırlamanızda yarar vardır.

Ünlü bir çok isim teff tohumunu yardımcı bir içecek olarak tükettiklerini söylemektedirler..

En Yeniler