Herkes merak ediyordu - Net bilgi Sokağa Çıkma Yasağı olabilir..

Herkes merak ediyordu - Net bilgi Sokağa Çıkma Yasağı olabilir..

Herkesin merak ettiği soruya net bir cevap geldi.. Sokağa Çıkma yasağı gündemde

İnternet üzerinde en çok aranan sorulardan birisi Sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu? Konuyla ilgili Hürriyet gazetesinde çarpıcı bir haber yayınlandı.

Vakaların artması nedeniyle bir dizi önlemler alındı ve yeni kararlar uygulamaya konulacak. Aşama aşama yeni kurallar uygulanırken vaka sayılarında bir düşüş olmaması durumunda sokağa çıkma yasakları yeniden gündeme gelecek.

Konuyla ilgili Hürriyet'de yer alan haberde şu ifadeler kullanıldı:

Büyükşehirlerdeki vaka sayısındaki ciddi artış nedeniyle, gerekli olması durumunda hafta sonu sokağa çıkma yasağı da dahil “kesmelere” başvurulabileceği, ancak bunun daha sonraki aşamada gündeme gelebileceği belirtiliyor.

Şehirlerarası seyahat yasağı da son aşamada başvurulacak önlemler arasında sıralanıyor. Uzmanlar “Salgınla mücadele dinamik bir süreç, gelişmelere bakarak yeni kararlar alınabilir. Buna aç-kapa taktiği diyoruz” açıklamasında bulundular..

Yani Anlaşılan o ki sokağa çıkma yasağında her şey vatandaşlara bağlı. Salgının durması için önlemlerimizi almamız ve yeniden karantina şartlarına dönmememiz için kurallara uymamız gerekiyor.

Vakaların artması demek maalesef yasakların gelecek olması demek.

Vakaların düşmesi için ise yetkililer tarafından konulan kurallara uymak gerekiyor. Aksi takdirde son aşamada sokağa çıkma yasakları yeniden gündeme gelebilecek.

Ancak şimdiki durumda sokağa çıkma yasağının gündeme gelmesi gibi bir durum söz konusu değil..