• BIST 83.675
  • Altın 250,321
  • Dolar 6,1048
  • Euro 6,8129
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 26 °C

"Hevesleri Kursaklarında Kalacak"

"Hevesleri Kursaklarında Kalacak"
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, batının 16 Nisan'da heveslerinin kursaklarında kalacağını belirterek, "Kendi çıkarları söz...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, batının 16 Nisan'da heveslerinin kursaklarında kalacağını belirterek, "Kendi çıkarları söz konusu olduğunda 2 saat içinde olağanüstü hal ilan ettiler ama bizim hain işgal girişimiz sonrası OHAL ilan edilmesini defaatle sorguladılar. Maalesef darbecilere teröristlere kucak açtılar. Hepsi bir araya gelse de bu kahraman milletin kutlu yürüyüşünü durduramayacaklar " dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın başlattığı, illerde vali eşlerinin yürüttüğü Gönül Elçileri Buluşmasına katıldı. Buluşmada İzmir'deki terör saldırısında şehit düşen kahraman polis memuru Fethi Sekin'in eşi Rabia Sekin de katıldı.

"KORUYUCU AİLE SAYIMIZ 5 BİNİ AŞTI"

İzmir Kaya Termal Otel'de düzenlenen buluşmada konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Gönüller yapacağız, gönül köprüleri kuracağız diye bu yola çıktık. Bir yetimin başını okşayarak sevgimizi göstereceğiz. Koruyucu aile uygulamasına hız verdik. Toplumsal farkındalığı artıran projeler yaptık. 81 ilde koordinasyon halinde çalışmaları sürdürüyoruz. Koruyucu aile sayımız 5 bini aşmış durumda ama bu yeterli değil. İzmir'de 348 koruyucu aile olduğunu söylediler. Ama daha 300 çocuk, bakanlığımız bünyesinde bir sevgi ev ortamında büyüyor. Bizim sevgi evlerimizde maddi olarak her şey var. Biz manevi olarak da beslemeye çalışsak da bir aile ortamını hissettirmemiz mümkün değil. Bu noktada gönül elçilerine büyük iş düşüyor. 300 çocuk sevgi evlerimizde. Bu 300 çocuğu da koruyucu aileler ile buluşturmak birinci hedefimiz olmalı. Onlar için desteklerinizi bekliyoruz" dedi.

Bakan Kaya, projenin ikinci aşamasında "kadın ve güçlenme" başlığı altında kadınlar için mesleki eğitim projesini hayata geçirdiklerini, 12 bin kadının meslek sahibi olduğunu söyledi.

"KENDİ ÇIKARLARI İÇİN 2 SAATTE OHAL İLAN ETTİLER"

Türkiye'nin sosyal yardımlaşmada dünyada birinci sırada olduklarını belirten Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, "Millet olarak yardımlaşmanın en güzel örneklerini Bosna'da, Mynmar'da Somali'de defalarca gösterdik. 3 milyon Suriyeli kardeşimize sahip çıktık. Savaşın mağdurlarına kapılarımızı açtık. Bölgesinde daha da güçlenen, büyüyen bir Türkiye var. Türkiye'nin gücü her mazlum için umut olmaya devam ediyor. Türkiye'nin önüne engeller çıkarmaya çalışanlara inat, barışı demokrasi savunmaya devam edeceğiz. Dün bize demokrasi dersi vermeye çalışan batı, maalesef teröristleri himaye ediyor. Bunu bizzat Hollanda'da yakinen gördüm. Roterdam'da vatandaşlarımızla buluşmamıza izin verilmedi. Diplomatik dokunulmazlığımız görmezden geldiler. Kendi konsolosluğumuza girmemize izin verilmedi. Kendi çıkarları söz konusu olduğunda iki saat içinde olağanüstü hal ilan ettiler ama bizim hain işgal girişimiz sonrası OHAL ilan edilmesini defaatle sorguladılar. Maalesef darbecilere teröristlere kucak açtılar. Hepsi bir araya gelse de bu kahraman milletin kutlu yürüyüşünü durduramayacak kimse. Biz bu aziz vatan için bedelleri ödedik, şehitler verdik. Biz gücümüzü milletimizden alıyoruz. Tarihin hiçbir döneminde ne ezdik, ne ezildik. Mazluma yapılan hiçbir zorbalığa sessiz kalmadık" diye konuştu.

"HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK"

Bakan Kaya, 16 Nisan sanıklardan evet çıkmasının gerekliliğine işaret ederek, "Ülkemizin büyümesini istemeyenlere, saldıran teröristlere, Avrupa'ya en güzel cevabı 16 Nisan'da sandığa giderek vereceğiz. Her "evet'in onların hain umudunu bitireceğine eminim. Heveslerinde kursaklarında kalacak. Çünkü onlar güçlü Türkiye istemiyorlar. Bu millet hiçbir baskıya boyun eğmeyecek. Kararlı şekilde geleceğe yürüyeceğiz" dedi.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın eşi Uzman Doktor Dilek Didem Ayyıldız ise Gönül Elçileri Projesi'nin annesi ve babası olmayan çocukları, koruyucu aileler ile buluşturduklarını ve onların anne ile baba şefkatiyle büyümesini sağladıklarını söyledi.

Programın sonunda Bakan Fatma Betül Sayan Kaya, gönül elçilerine hediyeler verildi.

(Mihrap Düzöz - Sinan Yeniçeri /İHA)

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim