Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı! Kulağa Kaçan Suyu Çıkarma Yöntemleri...

Eğer çıkartamadıysak kulağa kaçan su gündelik hayatımızı olumsuz etkiler. Kulakta su birikmesi sağlımız açısından risk teşkil eder. İşte siz de sık sık kulağınıza su kaçırıyorsanız bu yöntemler işinize yaracaktır.

Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı! Kulağa Kaçan Suyu Çıkarma Yöntemleri...
Yayınlanma Tarihi : 16 Aralık 2020 08:00

Bazen banyo yaparken bazen de deniz de ya da havuzda yüzerken kulağa su kaçması çok olası bir durumdur. Kulağa kaçan su çok rahatsız hissettirir ve zaman zaman ağrı yapar.

Gündelik hayatta çalışırken, ev temizlerken, yemek yaparken kulağın içinde suyun hareket ettiği fark edilebilir. Hatta gece yatarken yastığın kulaktan akan su ile ıslandığı bile görülür. Peki, kulağa kaçan suyu çıkarmak için bir yöntem var mı? İşte, o pratik yöntemler…

Kulağa Su Kaçmanın Hasarları

*Kulağa su kaçtığında suyun sıcaklığı önemlidir. Soğuk su baş dönmesine ve sebepsiz düşmelere sebep olabilir.

*Sıcak su çok zarar verir.

*Kimyasallı ve deterjanlı su kulağa kaçtığında, kulağı mikroplardan koruyan tabaka zarar görür.

*Yüzerken havuzdan kulağa kaçan ve şampuanlı sular kimyasal içerir. Bu nedenle kulak ılık temiz su ile yıkayıp içi kurutulmalıdır.

*Kulak ameliyatı geçirmiş kişiler, kulağı delik ya da iltihap olanlar ve buna benzer rahatsızlığı olan kişiler kulaklarına su kaçtığında hiçbir müdahale de bulunmadan doktora gitmelidirler.

*Kulak çöpü ile kulağın içinde ki suyu temizleyeme çalışmak enfeksiyon riskini arttırır. Bakteri ve mikropların en sevdiği nemli ortam da yara oluşabilir.

Kulağa Kaçan Suyu Çıkarma Yolları

*Kulağa su kaçma konusunda çok meşhur uygulanan bir yöntem vardır. Suyun kaçtığı kulağın üstünde zıplamak. Yani sol kulağınıza su kaçtıysa sol ayağınızın üzerinde zıplamak işe yarayabilir.

*Kulağınıza su kaçan yönde başınızı yastığa koyduğunuzda, tüm su yastığa akacaktır.

*Saç kurutma makinesini en düşük ayarda kulağa tutun. Ancak bunu yaparken ısının düşük olmasına çok dikkat edin. Sıcak hava kulak içinde ki suyun buharlaşmasını sağlayacaktır.

*Doktor reçetesi olmadan satılan kulak damlaları kullanın. Eczaneye gittiğinizde yardımcı olacaklardır.

Tüm bu yöntemleri uyguladığınız halde kulağa kaçan suyu çıkarmayı başaramadıysanız hemen doktora başvurmalısınız. Kulak içinde su fazla beklediği takdirde bakteri ve iltihap oluşumuna neden olabilir. Ayrıca bu sorundan sık sık mustarip oluyorsanız, yüzerken ya da banyo sırasında kulak tıkacı kullanabilirsiniz.

Bu Siteden Ulusalpost.com Aktif link verilmeden alıntı yapılamaz!

İlgili Haberler