Hobi olarak başlamıştı Şimdi 48 Kadına iş veren bir işletmenin sahibi oldu

İnsan istediği zaman imkansızlıklar da olsa bir şekilde hayatına yön verebiliyor. Bunlardan biri de Zonguldak'ta yaşayan Seher Yılmaz, Hobi olarak başladığı işte işveren oldu. Tam 48 kadına istihdam sağlıyor.

Hobi olarak başlamıştı Şimdi 48 Kadına iş veren  bir işletmenin sahibi oldu
Yayınlanma Tarihi : 07 Nisan 2021 07:00

Zonguldak'ta yaşayan Seher Yılmaz, bundan tam 16 yıl önce çok hoşuna gittiği için kıyafetlerine boncuk işlemeye başladı. Sonra bu durum onun için hobi oldu ve zamanla mesleği oldu.

Parça Başına İş Alarak Başladım

Kıyafetlerine işlediği boncukların hoşuna gitmesiyle araştırmalara başlayan Yılmaz, önce neler yapabilirimi araştırdım. Araştırdıktan sonra önce kendimi geliştirmek için büyükşehirlerden parça başına işler aldım ve o kıyafetlere işlemeler yapmaya başladım dedi. Sonra 5 arkadaşıyla bir araya gelip onların da desteğiyle ilk iş yerini açıyor, zamanla işler büyümeye başlıyor. Siparişler arttıkça ilan vererek meslek edinmek isteyen kadınları atölye çatısında toplayan Seher Yılmaz, şu anda tam 48 kadına istihdam sağlıyor.

Bu işe ilk başladığında kendisinden başka kimsenin bu işle ilgilenmediğini belirten Yılmaz, işimi ilerletmek için her gün daha çok araştırma yapıyorum diyor. Hem meslek sahibi olduğum hem de istihdam yarattığım için çok mutluyum diyen Seher Yılmaz, 16 yıldır güzel bir şekilde ilerlediklerini ifade ediyor.

Kadınların çalışma hayatına katıldığın da maddi manevi değil psikolojik olarak da rahatladığını belirten Yılmaz, onlar burada çalışmaya başladığında hayran kalıyorum çünkü çok yetenekli olanları var dedi.

Yıllardır çalıştıkları için aile gibi olduklarını ve birlikte geziler piknikler düzenlediklerini söyleyerek onlar çok emek veriyorlar az ücret verdiğim zaman üzülüyorum çok ücret verebildiğimde ise onlardan daha çok seviniyorum diyor. Kadınlar isterse her işi başarır diyen Seher Yılmaz, adım atmaktan korkmasınlar içlerindeki güce inansınlar dedi.

İlgili Haberler