Hobi Olarak Yetiştirilmişti Bu ayvayı gören hayrete düşüyor

Hobi olarak bir vatandaş oluşturduğu bahçede Ayva yetiştiriyor. Görenler hayrete düşüyor. Çok şaşırtan bir özelliği var çünkü o ayvanın.

Hobi Olarak Yetiştirilmişti Bu ayvayı gören hayrete düşüyor
Yayınlanma Tarihi : 27 Mart 2021 19:54

Hobi olarak çok sayıda vatandaş bir şeyler yetiştiriyor. Genelde emekli olunca insanlar merak sarıyor bir çok hobisine.. Dikkat çeken bir haber ise İHA tarafından servis edildi. Servis edilen haber Nevşehir Avanos ilçesinden geldi.

Oldukça ilginç detaylar vardı..

Henüz seri üretim değil. Ancak görenler hayranlıkla bakıyor. Elbette herkes istiyor :) Ancak bu ayvaları insan yemeye kıyamaz..

Nedeni ise üzerinde şanlı Türk bayrağımızın simgeleri var..

Peki bu Ayvalar nasıl yetiştirildi? Gelin onu da yetiştiren emekli öğretmenden dinleyelim :))) Eminiz sizin de çok şaşıracağınız detaylar var

Nevşehir’in Avanos ilçesinde 75 yaşındaki emekli öğretmen Ruşen Parlak emekli olmasının ardından kendine yaptığı hobi bahçesinde üzerinde ay ve yıldızın bulunduğu ayvaları yetiştirmesi büyük ilgi gördü.

Avanos ilçesinde 75 yaşındaki emekli öğretmen Ruşen Parlak emekli olmasının ardından kendisinin zaman geçirmesi amacıyla hobi bahçesi kurdu. Kurmuş olduğu hobi bahçesine yüzlerce ayva ağacı diken Parlak daha sonra ise üzerinde ay ve yıldız simgesinin bulunduğu ayvaları yetiştirmeye başladı.


Kendisinin emekli olmasının ardından hobi bahçesi kurduğunu ve meyve yetiştirmeyi ve ağaç dikmeyi sevdiğini ifade eden 75 yaşındaki emekli öğretmen Ruşen Parlak ayvaları görenlerin hayrete düştüğünü söyledi. Parlak, “ Ben emekli öğretmenim. Emeklilikte bağ bahçe işleri ile uğraşıyorum. Kendime hobi bahçesi yaptım. Daha büyük bir bahçem de var.

Meyve yetiştirmeyi ver ağaç dikmeyi seviyorum. Bu ayvayı görenler şaşırıyor. Başka figürleri de işleyebilirim. Ama benim ayı yıldız hoşuma gidiyor. Aslında ayvaların çoğu sarıdır. Ama bu ayvanın çeşidi de bir tarafı sarı diğer tarafı kırmızı oluyor.

Kırmızı olmadan önce ben böyle bir düşünceye kapılarak yaptım. Hem de bayrağımızın rengi bayramız da buraya çıkmış oluyor. Güzel bir olay diye düşünüyorum. Şimdi bir tek bu ayvada değil diğer tüm meyvelerde de bu olay yapılabilir. Ama meyve yetişmeden önce işe başlamak gerekiyor. Ama meyve renk aldıkça istediğiniz figüre dönüyor. İlk kez görenler hayret ediyorlar. Nasıl bir şey olabilir diye. Yapmak isteyenlere de nasıl yapıldığını anlatabilirim. Şu ana kadar 3 tane oldu. Bir arkadaşa verdim. Seri üretime henüz geçmedim. Alıcısını bulursak seri üretime de geçeriz” diye konuştu.

Kaynak : İHA

İlgili Haberler