• BIST 98.455
  • Altın 219,530
  • Dolar 5,3279
  • Euro 6,0542
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 12 °C

Hollanda’ya ‘Kangallı’ Tepki

Hollanda’ya ‘Kangallı’ Tepki
Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya ırkçı tutum sergileyen ve Türk vatandaşlarının üzerine K9 köpekleri salan Hollanda...

Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya ırkçı tutum sergileyen ve Türk vatandaşlarının üzerine K9 köpekleri salan Hollanda polisi, Muş'un Hasköy ilçesinde kangal köpekleriyle protesto edildi.

Hasköy ilçesinde yüzlerce kişi, Hollanda polisini kangal köpekleri ile protesto etti. Hasköy meydanında toplanan yüzlerce kişi, pankart ve dövizler açarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "Ne aldanan oldum, ne aldatan. Seni seviyoruz vesselam Recep Tayyip Erdoğan" sloganı ile destek olurken, Hollanda polisine ise "Sizin K9 itiniz varsa bizimde aslan kangalımız var" dediler. Hollanda'yı kınadıklarını dile getiren Ahmet Tokmak isimli vatandaş, Hollanda'da yapılan köpekli saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi. Hollanda'ya karşılık olarak kangal köpekleri ile cevap verdiklerini ifade eden Tokmak, "Kahrolsun Hollanda diyoruz, kahrolsun faşizm diyoruz. Hollanda'da bakanımıza yönelik yapılan saygısızca, terbiyesizce olaydan ötürü biz Hollanda'yı kınıyoruz" dedi.

Sami Ay ise, Hollanda'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yapılan saygısızlığı ve gurbetçilere yönelik çirkin saldırıyı Hasköy halkı olarak kınadıklarını kaydetti. Burada kangal köpekleri ile tepkilerini dile getirdiklerini ifade eden Ay, "Kangal köpeklerini onların terbiyesizliklerine karşılık olarak getirdik. Onların itleri varsa bizim de kangal köpeklerimiz var. Biz o sebepten dolayı Hollanda'yı protesto ediyoruz, Almanya'yı protesto ediyoruz. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na uygulanan ülkeye giriş yasağından dolayı protestomuzu dile getirdik. Hasköy halkı olarak burada üzerimize düşeni yapmaktayız. Avrupa Birliğini de şiddetle kınıyoruz. Hasköy halkı olarak devletimizin yanında, hükümetimizin yanında, başkomutanımızın yanında varız ve evet diyoruz" ifadelerini kullandı.

Hollanda’ya ‘Kangallı’ Tepki

Kaynak : İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2011 Ulusal Post | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim