Hopi’den Cüzdansız Alışveriş Dönemi

Hopi’den Cüzdansız Alışveriş Dönemi

Boyner Grup Üst Yöneticisi Boyner:- "Mobil Ödeme özelliği ile 'Yaşam Asistanı' olma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Mobil ödeme özelliğiyle cüzdansız alışveriş dönemi başlayacak"- "Kısa süre sonra görsel ile ürün arama özelliğini de devreye soka

İSTANBUL (AA) - Boyner Grup Üst Yöneticisi (CEO) Cem Boyner, Hopi’nin mobil ödeme özelliğine kavuştuğunu belirterek, "Mobil Ödeme özelliği ile 'Yaşam Asistanı' olma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Mobil ödeme özelliğiyle cüzdansız alışveriş dönemi başlayacak." ifadelerini kullandı.

Boyner yaptığı yazılı açıklamayla, 2 yılda 4,5 milyon üyeye ulaşan Hopi'nin, Mastercard iş birliği ile hayata geçirdiği "Mobil Ödeme" özelliği ile akıllı telefonlarda başlayan kazançlı alışveriş deneyimini cüzdana ihtiyaç duymadan yine telefonla tamamlamayı sağladığını kaydetti.

Amaçlarının Hopi’yi sesle komut alan bir yaşam asistanına dönüştürmek olduğunu aktaran Boyner, "Mobil Ödeme özelliği ile ’Yaşam Asistanı’ olma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olduk. Mobil ödeme özelliğiyle cüzdansız alışveriş dönemi başlayacak. Küresel trendler mobil ödemenin önümüzdeki dönemde müşterilerin vazgeçilmezi haline geleceğini gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Hopi’nin sağladığı kazançlı alışveriş dünyası ve teknolojisinin dünyanın 2 yıl önünde olduğunu savunan Boyner, "Grup olarak perakendeyi teknolojiyle birleştirmek konusunda öncülüğümüz devam edecek. Mobil ödeme gibi müşterinin hayatını kolaylaştıran, alışverişini daha keyifli hale getiren inovasyonları müşterilerimize sahada benimseterek çok hızlı şekilde yaygınlaştıracağız. Kısa süre sonra görsel ile ürün arama özelliğini de devreye sokacağız. Hopi’nin bundan sonra gideceği nokta hayallerinizle, hayallerimizle sınırlı." değerlendirmesini yaptı.


- "Kasa önünde cüzdan arama devri bitecek"


Hopi Genel Müdürü Onur Erbay Hopi’nin mobil tüketici teknolojileri alanında lider olduğunu belirterek, "Araştırmalar telefonlarını unutanların yüzde 80'inin, cüzdanını unutanların ise sadece yüzde 20'sinin eve döndüğünü gösteriyor. Biz zaman zaman mağazalarımızdaki kasaları gözlemliyoruz. Müşterilerimiz cüzdanlarını ararken bile telefonlarını elinden bırakmıyor. Biz de Hopi kullanıcılarına mobil ödeme ile bu rahatlığı sağlıyoruz. Kasa önünde cüzdan arama devri bitecek. Kullanıcılarımız ellerini cüzdanlarına attıklarında ne hissediyorlarsa, Hopi sayesinde telefonlarını ellerine aldıklarında da aynı şeyi hissedecekler." bilgilerini verdi.

Mobil ödemenin tüm dünyada yükselişte olduğunu ifade eden Erbay, "Türkiye bu pazarın çok yeni bir oyuncusu. Bu nedenle mobil ödeme konusunda henüz bir doygunluğa erişmedik. Big data, geniş marka koalisyonu, Paracık, inovasyon ve teknoloji Hopi’nin başarı bileşenleri. Biz bu sayede tanıtım dönemimizde milyonlarca kişiye ilk kez QR kod kullandırdık. 2 yılda sahamızın da gücüyle alışveriş alışkanlıklarını değiştirdik, mobil ödeme alanında da Türkiye’nin de alışkanlıklarını değiştireceğiz." diye devam etti. 2017’nin Hopi için mobil ödemede ivme kazanma yılı olacağını belirten Erbay, bir yılın sonunda Hopi üzerinden geçen alışverişlerin yüzde 20’sinin mobil ödeme ile yapılmasını öngördüklerini sözlerine ekledi.


- Masterpass mobil ödemede güvenli bir platform sunuyor


Mastercard Hızlı Büyüyen Avrupa Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, bugün itibarıyla alışveriş yapan 10 kişiden 8’inin alışverişlerinde teknolojiyi kullandığını belirterek, her tüketicinin alışverişi sırasında yeni deneyimler, kendilerine özel hizmetler ve ürünler beklediğini vurguladı.

Kurşun ayrıca, "Tüketici beklentilerinin çok hızlı değiştiğini görüyoruz. Bu trendleri öngörmek ve güvenli ödeme seçeneklerini, somut, online veya mobil, diledikleri yerde tüketicilere sunarak ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyoruz. Hopi Masterpass entegrasyonu bizim için bu yönde atılmış en önemli adımlardan biri. Bu entegrasyonla, Hopi müşterileri de tüm dünyada 34 ülkede, 340 binden fazla işletmede geçerli Masterpass ağından faydalanabilecekler." bilgilerini verdi.


- Farklı kartlar eklenebiliyor, taksit seçeneği sunuluyor


Açıklamada verilen bilgilere göre, mobil ödeme entegrasyonunda kullanıcılar farklı bankaların kartlarını Hopi’lerine ekleyebiliyor ve taksit seçeneğiyle alışveriş yapabiliyor.

Hopi’nin Axess ve CardFinans ile yaptığı kampanya kapsamında; Axess veya CardFinans kartlarını Hopi’ye ekleyerek ödemelerini mobil yapan Hopililer 25 Paracık kazanıyor.

Kampanya 23 Mart-10 Nisan'da geçerli oluyor. Şu anda Boyner, Beymen, Beymen Club, Network, Divarese, Altınyıldız Classics, Beymen Business, Que, Wepublic ve YKM olmak üzere 500 noktada geçerli olan Hopi ile mobil ödemenin önümüzdeki dönemde kademeli olarak tüm Hopi üye markalarına taşınması hedefleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.