Hükümetten Karar çıktı kafeler restoranlar ve barlar kapatılıyor karantina günü açıklandı

Hükümetten Karar çıktı kafeler restoranlar ve barlar kapatılıyor karantina günü açıklandı

Salgın durdurulamayınca hükümet mecburen karantina kararı aldı. Salgını durdurmak için alınan tedbirler açıklandı

Dünya yeniden korona esareti altında . Salgın nedeniyle karantina yeniden başlıyor! Hükümet alınan kararları resmen ilan etti. Almanya'da yaşayanları ilgilendiren flaş gelişme..

Avrupa kıtası korona salgını nedeniyle zor günler geçiriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Macron sokağa çıkma yasağı ilan ederken Almanya Hükümetide karantina kararı aldı.

Almanya'da geçerli olacak yeni tedbirler açıklanırken Almanya Hükümeti aldığı kararları resmen ilan etti.

Almanya'da geçerli olacak kuralları geniş bir şekilde Avrupa'ya yönelik yayınlar yapan Euronews okuyucusuyla paylaştı..

YASAK KARARINI BAŞBAKAN MERKEL AÇIKLADI

Almanya ikinci dalga koronavirüs salgınına yakalanırken Karantina uzun bir süredir gündemdeydi. Vatandaşın da karantina istediği ülkede acil olarak toplantı yapan Başbakan Angela Merkel 2 Kasım pazartesi itibariyle ülkede 1 ay boyunca karantina ilan etti.. 

Basın toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Merkel ülkenin çok ciddi bir durum içerisinde olduğunu belirterek akut bir ulusal sağlık krizinin önüne geçmek için harekete geçtiklerini ilan etti..

16 Eyalet başbakanına sunulan teklifle salgının durdurulması amaçlanıyor..

KARANTİNADA UYGULANACAK KURALLAR NELER?

Sosyal temas sınırlanacak. İki aileden toplam on kişi sadece kamusal alanlarda bir araya gelebilecek. İş turizm kısıtlanacak. Otellerde konaklamak yasaklanacak. Okullar ve kreşler açık olacak ancak yeni tedbirler gelecek.. 

Öte yandan kafeler restoranlar ve barlar aynı zamanda gece kulüpleri kapatılacak. Restoranların ise sadece paket servis yapmasına izin verilecek.. 

Sinema ve tiyatro ile spor salonları gibi iş yerleri kapanacak. Güzellik salonları kapanacak. Oyun salonları kapanacak..

Sert tedbirler içeren karantina kurallarının 30 Kasım'a kadar sürmesi bekleniyor. Sonrasında ise düzelme olması durumunda karantina kaldırılacak. Herhangi bir düzelme sağlanamazsa yeniden karantina uygulamaları gündeme gelebilecek..