Hürriyet Erdoğan haberiyle ilgili açıklama yaptı

Hürriyet Erdoğan haberiyle ilgili açıklama yaptı

Hürriyet gazetesi, internet sitesi hürriyet.com.tr'de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili yayınlanan görselle ilgili özür diledi.

İnternet sitesinden yayınlanan açıklamada; görselin bir hata sonucu yayınlandığı ve sorumluluğu olan 2 kişinin işine son verildiği açıklandı. Hürriyet, '13’üncü Cuma uğursuzluğu‘ başlıklı haberini ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’lı ‘Son akşam yemeği‘ görseli de kaldırdı.

 Hürriyet'in açıklaması söyle: Gazetemizin internet sayfasında bugün öğle saatlerinde yayımlanan bir içerikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da gösteren ve hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan bir görsel malzemeye yer verildiği üzüntüyle tespit edilmiştir. Bu durum fark edilir edilmez söz konusu içerik yayından kaldırılmıştır.

 Yürütülen süratli incelemenin sonunda bir dikkatsizlik sonucu meydana geldiği anlaşılan bu hatada sorumluluğu tespit edilen editör ile metnin hazırlandığı dijital yan yayınlar bölümünün başında bulunan içerik müdürünün görevine son verilmiştir.   Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı’ndan özür diliyoruz.  -