İbrahim Uslu erken seçim ne zaman olabilir açıkladı! Uzlaşamazlarsa erken seçim geliyor

Türkiye gündeminde uzun bir süredir konuşulan Erken Seçim iddialarına ilişkin ünlü anketçi İbrahim Uslu açıklamalarda bulundu. Uslu açıklamasında dikkat çeken ayrıntılara yer verdi.

İbrahim Uslu erken seçim ne zaman olabilir açıkladı! Uzlaşamazlarsa erken seçim geliyor
Yayınlanma Tarihi : 01 Şubat 2021 17:26

Türkiye gündeminde uzun bir süredir erken seçim gündemde. Muhalefet ısrar ederken iktidar ve MHP karşı çıkmakta. Herkes erken seçim ne zaman olacak diye merak ederken bir çok anketçi ise 2023 yılından önce olası bir erken seçim gündeme gelebilir.

Bu konu hakkında Cumhuriyet gazetesinde dikkat çeken bir röportaj yayınlandı. Yayınlanan bu röportajda erken seçim en erken ne zaman olabilir bilgi verildi.

Muhalefet 1 yıl içerisinde bir erken seçim beklerken iktidar kanadı ise seçimin 2023 yılında gerçekleşeceğini her açıklamasında ilan ediyor.

Ancak İbrahim Uslu'nun bomba bir iddiası var. Erken seçim gelebilir.

Araştırmacı, Danışman Dr. İbrahim Uslu Cumhuriyet'e özel röportaj verdi, bu röportajda ittifaklar arası fikir ayrılığının çoğaldığına dikkat çekerek, uzlaşmada sorunların çıkmasının erken seçim getireceğini öne sürdü.

Ankara gündemini sarsacak açıklamalar bir anda gündeme oturdu. Cumhuriyet'ten İpek Özbey'e konuşan İbrahim Uslu, "İktidar ortakları bazı konularda fikir ayrılıkları yaşıyor. Fikir ayrılıkları derinleşirse, uzlaşamazlarsa ortaklık sürdürülemeyebilir ve erken seçim kaçınılmaz olur. Tahminim 2021 içinde bir erken seçim olabileceği yönünde" ifadelerini kullandı.

Muhalefetin iddiası ise Bu yılın Haziran veya Kasım ayında bir erken seçim olabileceği yönünde.. Öte yandan yapılacak bir seçimde YSK tarafından seçime katılma yeterliliği olan partiler açıklandı.

O listede yeni kurulan partilerden Deva Partisi ve Gelecek partisi yer almazken Yeniden Refah Partisi yer alıyor..

İlgili Haberler